Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Hayatta Yapmam" Demeyin, İbret Almanız İçin 15 Maddede Genelde Gerçeğe Dönüşen "Asla"lar

870PAYLAŞIM

Herkesin hayatta büyük büyük "asla"ları vardır. Kimisi bir duyguyu kimisi bir eylemi kimisi de basit bir yiyeceği kendine uzak görür ve "hayatta işim olmaz" diyerek kestirir atar. Hayat kendinize ve çevrenize verdiğiniz sözleri, gençlikte prensip bellediğiniz şeyleri yıkıp yerine yenisini koymaktan ibarettir. Asla dediklerinizin pek çoğuna eyvallah çekmek zorunda kalabilir ya da gönüllü olarak değişen zamana ayak uydurup fikirlerinizi değiştirebilirsiniz. Hepsi olmasa da, kırmızı çizginiz bellediğiniz pek çok prensibiniz yerini yenilerine bırakır, dünya değişir, siz değişirsiniz ve nihayetinde hayat denilen şey bunların toplamı olur çıkar. O kadar da takılmamak lazım dönülen yollara.

1- "Hayatta evlenmem, keriz miyim ben" ya da "evlilik kurumuna inanmıyorum" gibi laflar edenlerin çoğu evlendi, çoluk çocuğa bile karıştı. Büyük konuşmamanızda fayda var.

2- "Sevgilimin yanında asla gaz çıkarmam" diyenler genellikle bu iddialı sözlerinden vazgeçmek zorunda kalırlar. Geçen süre herkesin meşrebine göre değişse de herkes o meşum anı tadacaktır mutlaka.

3- "Asla kokoreç yemem, işkembe çorbasına ağzımı sürmem" diyen, sakatat karşıtı cephenin çoğunluğu nihayetinde en fanatik kokoreççilerden olur çıkar. Bir şeyi "asla" yemeyeceğinizden çok da emin olmayın.

4- "Asla ağlamam" demeyin, hayat bir şekilde ağlatıyor.

5- "Şu dizilerde ne buluyorsunuz, hayatta oturup da izlemem" diyenler bir şekilde o dizilerden en az birine bulaşırlar.

6- "O kızla/çocukla hayatta olmaz" demeyin, diyenler arasında senesi dolmadan nikahı kıyan bile var. Biliyorsunuz ki; büyük aşklar "ben ona mı kaldım"la başlar.

7- "Asla evimin dışında bir yerde sıçmam" demeyin. Gün gelir şartlar sizi normalde kapısının önünden geçmeyi midenizin almadığı otogar tuvaletlerine dahi mahkum edebilir.

8- "Haklı olan benim, hayatta aramam" dediğiniz sevgili genellikle aranır. Hiç öyle bol keseden atıp tutmayın.

9- "Hayatta Facebook, Twitter, Instagram vs. açmam" demeyin, diyenlerin hepsi bunlardan en az birini bir sebeple açtı.

10- "İstanbul dışında bir yerde yaşayamam" dememek lazım, lakin yaşanıyor. "Deniz olmayan şehirde yaşanmaz" gibi laflar edenler, bir yerlerde bir şekilde yaşıyorlar. Öyle atıp tutmamak lazım.

11- "Tek taş pırlanta çok saçma" diyorsanız son derece haklısınız ancak "hayatta almam" demeyin, o da bir şekilde alınıyor.

12- "Düğün yapmam, gereksiz masraf" da diyorsunuz muhtemelen, demeyin. Nice yiğitler bu uğurda ufak bir serveti üçüncü sınıf düğün salonlarına gömdü.

13- "Çocuk yapmayı düşünmüyorum" diyenlerin neredeyse tamamı çocuk sahibi oldu, bundan sonra da olacak. Hiç boşuna kendinizi yormayın.

14- "Sınava çalışmayı bir daha asla son güne bırakmayacağım" öğrencilerin en sık kurduğu cümle olmakla birlikte hiç bir kıymeti yoktur çünkü o iş illa ki son güne kalacaktır, kendinizi kandırmayın.

15- "Hayatta sevgililer günü kutlamam" mı diyorsunuz? Bir kere daha düşünün. Sizi bir elinizde bir buket çiçek, diğerinde kocaman bir oyuncak ayı ile hayal etmek hiç de zor değil.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-golge

asla dinlemem dediğim bokdan müziği istemeyerek dinliyorum.asla ayrılmam dediğim kızla ayrı yaşıyorum asla yaşamam dediğim dünyada yaşıyorum bunu dedirten allah dır tamam da şimdi numaradan asla lar tutarmı bu saatten sonra asla :d

begumdebegum

birçoğunu bizzat yaşadım. düğün konvoylarına laf eden ben iş kendi düğünüme gelince "ayyy az daha gezelim yeaaa!" bile dedim. tebrikler yazar kardeş.

pinapina2r

hayatta yapmam deyip yaptığım tek şey ıspanaktan kek mi olur yeaa deyip ooo çok da güzel oluyormuş diye diye keki götürmemdir.

Gizli Kullanıcı

Bende hayatta kına nişan düğün zırvalıklarını yapmam diyorum ama maalesef daha bunları istemeyen bir hatun bulamadım. İnşallah bunları yaşamak zorunda kalmadan evlenebileceğim bir hatun çıkar karşıma :D

ersan.ozhim

Evet evlenmem...evet ondan hala olmaz...evet düğün de yapmam...ayrıca denizi olmayan bok gibi bi yerde niye yaşayayım? Çocuk meselesine girmiyorum bilee...(evet bu yüzden evde kaldım)

Görüş Bildir