'Evlenmeden Cinsel İlişki Yaşamak Doğru mudur?' Sorusuna Gelen Birbirinden Değişik Cevaplar

-

Herkesin tercihi kendine demek bu kadar zor olmamalıydı...

Twitter'da sorulan şu soru, uzun süre sosyal medya kullanıcılarının gündemini oluşturdu. Bakalım neler olmuş?

Merve

1. Sorunun cevabını "tamamen yanlış" olarak cevaplayanlar vardı...

2. 

Afitab Koyuncu

3. Değişik bakış açıları da geldi...

Markopaşa

4. 

Esra Su and 28 others

5. 

İlyas

6. 

Furkan Öztürk

7. Evlilik öncesi cinsel ilişkinin normal olduğunu söyleyenler de vardı..

gönlünden ne geçerse

8. 

Yasemin

9. 

özlem

10. 

Ryuk Ra

11. 

sivribiber

12. 

Tanrı Şiva

13. O değil de "çok yanlış" deyip farklı bir radara takılan bu Amca başka bir efsane :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyzakenar

Evlilik ne için var o zaman diyorsanız evlenmeyin. Sevişmek için evlenilmez. İki insan bir hayatı birlikte ggeçirmek istediği ve bir aile olmak istediği içi evlenmeli. Sevişmek için değil.

ercy

#2 gayet güzel anlatmış.

tkc

Bastırılan her şey gereğinden fazla su yüzüne çıkar. Seks hayatın ve insan doğasının büyük bir parçasıdır ve yetişkin iki insanın karşılıklı rıza çerçevesinde yaptığı şeyler hiç kimseyi ilgilendirmez. Eğer sizin görüşünüz ve inancınızla bağdaşmıyorsa yapmayın. Ama hiç kimseyi yargılama hakkına sahip değilsiniz.

enk-capital

Evlilik temelinden sorunlu bi sistem zaten. Evlenmeden cinsellik yaşayıp yaşamamış olmanın bi önemi yok. Gerici yobaz toplumlarda özellikle genç yaşta evlenenler cinselliği evlilik dışında yaşamak mümkün olmadığı için evlenme yolunu seçiyolar. Ve cinsellik bitip meraklar giderilince yani asıl evlilik başlayınca usanmalar, yakınmalar başlıyo ve boşanmalar oluyo. Boşanma olmasa bile sorunlu bi evlilik sorunlu bi şekilde yürütülmeye çalışılıyor. Bu evlilikte doğup yetişen bi bireyden de çok bi şey beklememek lazım. Yani erkeklerin yüzde 95'i legal ve toplum destekli seks için evlenirken kadınların sebepleri daha çok çocuk sahibi olma, korunma ve barınma ihtiyacı, erkeğin parasını yeme planları gibi şeyler. Yani evlilik sorunlu, cinsellik toptan sorunlu. Şahsi fikrim sikini/amını tutamayanlar için en iyisi fuckbuddy sistemidir. Aseksüeller candır. Müslümanlar ölsün. Çok yaşasın sarışınlar!

olivertiris

eee her şey kukuyla penisten ibaret değil :D

gercek-tarih

28 yaşında bakir gerici yobaz biriyim ama artık aydınlaştım validenizle ilk deneyimimi gerçekleştirmek isitiyorum, yobazlar gibi karşı çıkmazsınız diye umuyorum sizin gibi değerli aklı başında insanlar gerek sonuçta bize

enk-capital

Evet sevişemediği için gerilmiş, hayalerinin türbanlısını bekleyen, atatürk resmi arkasına saklanmış bi yobaz daha. Ama benim anam sana olmaz. Seni rus'a götürelim biz. Ben mature seviyorum diyosan ona göre olanları da var. Ben fakirim diyosan parasını ben veririm hayrım olsun.

king-in-the-east

evlilik niye var sorusunun cevabı çok zor olmamalı.. tamamen düzen için var.. baba belli olsun diye var, soyadı yokken de bilmem kim oglu ya da bilmem kim kızı bilmemkim denirdi.. ataerkil düzel eskiden beri var.. bir kadın bi kere hamile olabiliyorken o süre içinde erkek birden fazla kişiyi hamile bırakabilir.. eş kavramı olmasa hayvanlar gibi herkes tuttugunu zükerdi kıskançlıklar cinayetler sahip olmak istemeler falan kaos olurdu.. bunun önüne geçmek için kurulmuş bir sistem.. şu an insanlıgın geldigi seviye sistemler bütünü bunun içinde kendini bilen insanlar "lan ben kimseye zorla sahip olmaya çalışmıyorum, ee niye evlenmek zorundayım sevişmek için karşı taraf da beni istiyor" vs vs diye soruyor haklı olarak.. çünkü toplum kurallarına aykırı degil kanunda böyle bişey yok.. nerede var? din kurallarında var..

king-in-the-east

dinler çagımıza ayak uyduramıyor maalesef ortaçağ kafasında kalmış kurallar bütünü.. hangi pozisyonda çiftleşecegine karışan din var o şekilde yapmayın günah diyo.. islamda da şey var mesela sebat edip cennete gidince 10 erkek gücünde olacakmışsın bir sürü huri verecekler falan.. hiç bir din de demiyor ki evrenle ilgili daha çok şey ögreneceksiniz vs.. sanki eski dinlerin yayılma zamanı kimse bu ugurda kan dökmemiş, insan öldürmemiş gibi davranıyor amk..

king-in-the-east

sonra da kılıf uyduruyorlar ulvi amaç taşıyorsa adam da öldürebiliyormuşsun.. ee evlenmeden cinsel ilişkiye girmeye karşı duran dindar insanlar mu'ta nikahı falan gibi şeylere ne diyor amk? yaşlı yaşlı amcaların sapık gibi çocuk gelinler almasına ne diyor? bu normal mi? hepsi iki yüzlülük.. dinler insanları kontrol altında tutmaya çalışan çağa ayak uyduramayan sistemlerdir.. hepsi de işte düzgün davranmazsan ölünce yanacaksın sonsuza kadar, iyi davranırsan ödüllendirileceksin sonsuza kadar vs gibi şeyler diyor.. şu an dinlerin yalan olduğu %100 ıspatlansa dünyada kaos olur.. zaten ipi tutanlar bildigi için işte bunu gayet güzel kullanıyor rahat rahat yaşıyorlar geri kalanları ezerek sömürerek.. bir çok mal da onları savunuyor.. demiyor ki amk ben bu dünyaya geldim eşşek gibi çalışıp sonra da geberip gidiyorum bu işte bi terslik var.. bu durum kime yarıyor demiyor..

king-in-the-east

halbuki din kuralları olmadan da yaşayabilecegini bilen insanlar mevcut zaten.. dogru düzgün insan gibi yaşayarak.. dinin olmadıgı %100 ıspatlansa dünyada kaos olur dedigimde kaosa sebep olacak olanlar kimler olurdu acaba bi düşünmek lazım...

grwitcheen

daha çok yaz sabaha kadar okurum

Görüş Bildir