'Çıplaklık Ayıp Değil': Sertab Erener, Konserinde Uğradığı Sansür Sebebiyle Sahnede Tepkisini Gösterdi

3.1bPAYLAŞIM

Kadın memesi utanılacak bir şey mi diye sormak lazım?

Herkesin merakla beklediği Harbiye Konserleri'nin dünkü yıldızı Sertab Erener'di. Bilirsiniz ki Harbiye Konserleri sanatçıların sahnesini ayrı bir özenle hazırladığı konserlerdir. Sertab Erener de bu gelenek ile sahneye çıkmıştı...

Ve eğer söz konusu seyirci ve sahneyse Sertab asla lafını esirgemez. İki yıl önce Çatalca Belediyesi'nin düzenlediği konserde protokole ayrılan geniş yer sebebiyle seyircinin uzakta kalmasına tepki göstermiş ve belediye başkanını sahneden kovmuştu.

Sertab Erener "Göremeyenler sahneye gelip otursunlar, ben 25 yıldır bu işi yapıyorum. Gelsinler hemen sahneye, onları ağırlayacağım" diyerek de tepkisini göstermiş ve seyircisiyle buluşmuştu.

Dünkü konserde ise sinevizyon gösterisinde yer alan "kadın memesi" sebebiyle videonun sansüre uğradığını öğrendi ve şu sözlerle sahneden tepkisini gösterdi:

“Sanat sansürle hiçbir zaman kapatılamaz. Çıplaklık ayıp değildir, buradaki şey ayıptır. Çok sinirlendim ve derin bir yara aldım. Paylaşmak istiyorum. Özellikle sanatta sansüre karşıyım. Bir kadının memesi görünüyor diye filmi kesmek felaket.”

Sertab Erener'e sosyal medyadan da destek geldi!

İçimizin, dışımızın sansür olduğu şu günlerde Sertab Erener'in çıkışı hiç de haksız değil. Her konuda tepkisini esirgemeyen Sertab Erener, umuyoruz ki daha nice güzel konserlere imza atar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karaozonur

Batının iyi yönleri dediğimiz bu değil amk. Ne araplar kadar tutucu ne de batılılar kadar dünya s*kimde heryerimi acarım diyecek bi toplum değiliz diyecemde ikisindende olduk amk. bi türk olmayı öğrenemedik

yasiyahyabeyaz

çıplaklık, mecbur kalınmışsa, çaresizlik varsa ayıp değildir. siz olayı baya çarpıtıyorsunuz.

Gizli Kullanıcı

Kadınların güzel hissetmek için donunu götüne kadar açtığını düşünmüyorum. Zaten bir insan neden güzel hissetmek ister hemcinslerine hava atmak için mi ? hayır çoğunlukla karşı cinsi azdırmak için.

_drama_queen_

abart

thelastsaint

çıplaklıkayıp değilse ne diye elbiseye modaya para veriyoruz ki? tenimiz kıyafetimizdir o zaman. en yakın zamanda sertab hanımı anadan doğma görmek dileğiyle

Görüş Bildir