"Çıkışta Görüşürüz" Diyen, Kola İçtikten Sonra Geğiren %100 Yerli Oyuncak Ayı: Mazlum

943PAYLAŞIM

Oyuncak denilince akan suların durduğu bir dünyamız var. 7'den 70'e herkesin meraklı olduğu oyuncaklar, bazen bizim hayal dünyamızın da ötesinde. Şimdi sizi "Yok artık! Ciddi misiniz?" diyeceğiniz bir oyuncakla tanıştıracağız. Ve evet, ciddiyiz! Buyrun, Mazlum sizi bekliyor...

Oyuncak ayıları kim sevmez? Çocukların ilk arkadaşları, sevgililerin bir numaralı romantik hediyelerinden biridir. Ancak her oyuncak ayı, bunun gibi minnoş olmuyormuş. Bunu da yeni öğrendik.

Tanıştıralım: Karşınızda Mazlum! Evet, kendisi bir oyuncak ayı. Ancak bildiğiniz diğer ayılar gibi minnoş değil. Bunu kendisinin beyanlarından da rahatça anlamak mümkün.

Tahmin ettiğiniz gibi ismini Kemal Sunal'ın meşhur Şark Bülbülü filmindeki Mazlum karakterinden almış.

Ancak Mazlum Ayı, filmdeki Mazlum gibi mecburen dayak yemiyor; aksine kendisine şiddet uygulanması için oluşturulmuş.

Mazlum Ayı'nın üstüne darbeler uygulandıkça kendisinden "Vur vur hoşuma gidiyor", "Çıkışta görüşürüz" ve "Oğlum bak git!" gibi cümleler duyuluyor. Bunun gibi daha birçok lafı da var üstelik!

Elindeki kola şişesini ağzına götürdüğünüz zaman bir süre sonra geğiriyor desek "Yok artık!" diyebilirsiniz ama gerçekten de öyle...

Yüzünde "faça" olarak tabir edilen yara izi de bulunan Mazlum, sürekli olarak kendisine vurulduğu için ne kadar hasar gördüğünü de gösteriyor.

Ebeveynler ise çoğu oyuncakçıda satılan Mazlum Ayı ile ilgili, şiddeti öğrettiği ve normalleştirdiği için çocukları adına kaygılılar. Bu yüzden üretici firmaya çok fazla şikayette bulunuluyor.

İstanbul - Bağcılar merkezli üretici firmanın diğer ürünlerine bakıldığında da aslında bu oyuncakların çocuklar için değil, büyükler için üretilmiş olabileceğini düşünmek mümkün. Yani büyük ihtimalle...

İnsan gerçekten hayret ediyor...

Söz konusu oyuncağın piyasadan kaldırılması ile ilgili change.org adresinde bir imza kampanyası başlatıldı.

Bu imza kampanyasının detaylarına change.org'da yer alan sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ogzdrmz

Nerden satın alabilirim ?, link var mı ?

ismail-yilmaz26

gittigidiyorda var oraya yaz birlik oyuncak mazlum diye çıkar bende alıcam sevdim çok sempatik ayı

Gizli Kullanıcı

O kadar çok bilinçsiz ebeveyn varki yetişkinler için deyip alır, çocuğuna oynatırlar hatta bilinçsiz ebeveynimiz çocuğuyla beraber kahkaha bile atar. Çocuk bundan kötü etkileniyormuş falan farkında bile olmaz. Zaten halihazırda turabiyle büyütülen milyonlarca çocuk var. Toplatılması iyi olmuş.

Gizli Kullanıcı

turkiyede oyuncak ve elektronik degerlendirme komitesi olmadigi icin yabancilarinkini kullaniyoruz ( esrb ve fra ) gibi... sanirim buda onun kurbani bir urun...piyasada cokkk var boyle sey

ege-erboz-erboz

diğer bütün oyuncaklar çok masum olduğu için mazlumun acil toplatılması lazım tabi!!

birinci-tekil-birey

Arkadaşlar başka ne üretiyor acaba? İncelemek ve çoluk çocuğu uzak tutmak gerek.

Görüş Bildir