Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Birden Her Şey Karardı" Dalış Yapayım Derken Balina Tarafından Yutulmaktan Son Anda Kurtulan Adam

-
Abone ol

Güney Afrika sularında dalış yapan fotoğrafçı Rainer Schimpf, bir balina tarafından yutulmaktan son anda kurtuldu. Detaylar ve daha fazlasını içeriğimizde bulabilirsiniz. 

Kaynak 1 2

Rainer Schimpf, Güney Afrika kıyılarında dalış yapıyordu ve birden deniz onu yutuyormuş gibi hissetti.

Köpek balıklarının, kuşların ve balinaların beslenmelerini kameraya almak isteyen 51 yaşındaki fotoğrafçı Rainer Schimpf, Güney Afrika sularında dalış yapıyordu fakat bir anda beklenmedik bir şey yaşandı.

Rainer, birden kendini balinanın ağzında buldu ve söylediğine göre her şey zifiri karanlıktı.

Yılın önemli zamanlarından biri olan sardalya göçü sırasında pek çok canlı aynı anda beslenmeye çalışıyor. O anları kaydetmek için gittiği Port Elizabeth Limanı'nda sıra dışı anlar yaşayan Rainer olayı şöyle anlatıyor; "Avını yakalamaya çalışan bir köpek balığını görüntülemeye çalışıyordum fakat birden her şey simsiyah oldu. Kalçamda bir baskı hissettim ve o an bir balina tarafından yutulduğumu anladım.

O anda kıyıya 40 kilometre uzaklıkta olan Rainer, balinanın ağzında farklı bir şeylerin olduğunu anlayıp tükürmesi üzerine hayatta kaldı.

O sırada olayı izleyen ekip arkadaşı Heinz Toperczer, anın fotoğraflarını yakalamayı başardı; "Rainer'ın yemlere doğru ilerlediğini gördüm ve sonra su birden köpürmeye başladı ve yunuslar suyun üzerine fırladılar. O sırada bir şeyler oldunu anladım ve kameramı elime aldım. Sonra Rainer'ın balinanın ağzında olduğunu gördüm." 

"Nefesimi tuttum ve balinanın beni daha fazla yutmaması için dua ettim."

Brdye balinaları ağızlarını 14-15 metre kadar açabiliyorlar ve önlerine gelen her şeyi yutuyorlar. Fakat "kibar dev" denilen bu balinalar insan yemeyi tercih etmiyorlar. Bu nedenle balina ağzında bir gariplik olduğunu fark ediyor ve Rainer'ı metrelerce uzağa tükürüyor. Bu sayede Rainer hayatta ve o anları anlatabiliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir