Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

''Bıktık Bu Suriyelilerden''de Bu Hafta: Ömür Gedik Suriyeli Kadınlardan Rahatsız Oldu!

 > 
60PAYLAŞIM

Ömür Gedik son 10 yıldır magazin, televizyon ve gazetecilik dünyasının en absürt isimlerinden biri olmaya devam ediyor. Sinema eleştirmeni olarak tanıdığımız Ömür Gedik kariyeri boyunca şarkıcılık, köşe yazarlığı, hayvanseverlik ve kadın hakları savunuculuğu rollerinin hepsinde mutlaka bir gafa yer verdi. Son olarak Hürriyet gazetesinde dünkü yazısında mülteciler konusunda ufak bir yazı yazan yazarımız, Suriyeli mültecilerden rahatsızlığını pervasızca dile getirdi. Öncelikle Ömür Gedik'in daha önce gündem olmuş gaflarına bir göz atalım.

Bir süre önce sinema yazarı kimliği ile Hobbit filmi hakkında yaptığı yorumlarla alay konusu olmuştu.

Hobbit serisi hakkında yazan sevgili sinema yazarı Ömür Gedik, inanılmaz sinema bilgisi ile filmi birbirine katmış. Hobbit'i cüce sanmış, cüceleri Hobbit sanmış filmin önermesinden bile gram bir şey anlamamıştı. Anlamadığından zerre şüphelenmeyen sinema yazarımız ikinci bir defa filmi izleme gereği hissetmeden yazdığı o yazıdan sonra sosyal medyada uzun süre alay konusu olmuştu.

Açık alanlarda çocuk emzirmek ile ilgili yorumları, hem kadın hakları savunucularını hem de birçok annenin tepkisini çekmişti.

Tepkiler karşısında durulmamış. Ona laf anlatmaya çalışanlara saç baş yoldurmuştu.

Ülkedeki siyasal atmosfer konusunda da oldukça duyarlı olan Ömür Gedik, duygularını kedisi Goji ile birlikte oldukça absürt bir şekilde paylaşmıştı.

Her zaman hayvansever olduğunu söyleyen Ömür Gedik, giydiği deri kıyafetlerle gündem yaratmıştı.

17 Mart 2016 "Suriyeliler Tehdit" başlığı ile bir yazı paylaşan Ömür Gedik, yine akıllara durgunluk veren ifadeler kullandı.

Dün yayınlanan 17 Mart 2016 Ömür Gedik yazısını görmek isteyenler  için...

Yazıda kadın doğum uzmanı birinin ağzından bilgiler veriliyor. Türk erkeklerinin yeni gözdelerinin Suriyeli kadınlar olması vurgulanıyor.

Ömür Gedik yıkılan ailelerin sorumlusu olarak Suriyeli kadınları gösteriyor.

Suriyeli kadınların uğradığı ayırımcılıklar, içine düştükleri korkunç durum anlatılırken, Ömür Gedik bunlarla ilgili herhangi bir rahatsızlık belirtmiyor.

Suriyeli kadınları kendisine tehdit olarak gören Ömür Gedik, rahatsızlığını tek bir yere bağlıyor.

Kadın hakları, mülteci hakları, insan hakları kavramları Ömür Gedik'in kalemi altında dipsiz bir kuyuya düşüyor. Ömür Gedik bir çok konuda olduğu gibi Mülteci kadınlar konusunda da kavramsal olarak ve politik olarak ne kadar eksik olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
busemd

Kadın olay kadın ama kimse kusura bakmasın bu konuda haklı. İnsanlık öldü mü diyip duruyorsunuz ülkenin haline bakın öyle konuşun önce kendi problemlerimizi çözmemiz gerek. Ayrıca dini nikahla eş alma muhabbetide doğru. Biri anlatmıştı; iki suriyeli aralarında konuşuyormuş ülke karışık nereye kaçacağız bir şey olursa diye, diğeri demiş bizi bırak Türkler nereye kaçacak? Dillerini bilen bir Türk cevap vermiş Türkler bu topraklardan asla kaçmaz diye. Adamlar hala kaçma derdinde, bu ülke bize ekmek su veriyor yardımcı olalım demek yok anca kaçsınlar.. Bizde onlar gibi olabiliriz evet ama ben onlara güvenmiyorum güvenmemek içinde çok sebep var. Tez vakit savaşları bitsin de gitsinler, o zamana kdar da vatandaşlık verilmesin. İstanbulu bırakıp kim gider ki çünkü Suriyeye? Eminim şimdi onları savunanlar iki yıl sonra ne işleri var burda diye eylem yapacaklar.

ssensei

Suriyelilere oy kullanma hakkı verilmesi bazıları için havadan bir iki milyon oy demektir. Bizlerin insaniyeti, misafirperverliği maalesef siyasetçilerin emellerine alet olmakta, diye düşünüyorum. Elbette yardım edeceğiz, ama seçme seçilme hakkı vermek vs. ne kadar doğrudur tartışılır orası.

e_nsal

Ayrıca bu konuya tepki gösterenlerin hepsi mahallelerinde tek bir suriyeli bile yaşamayan insanlar suriyelilerin yoğun yaşadığı mahallere giden de görün olanları ondan sonra gelin burda insanlık dersi verin birçok kişininde dediği gibi devlet duygularla değil akıl ve mantıkla yönetilir

e_nsal

Bence bu konu da sonuna kadar haklı bizzat şahit olduğum olaylar var ama resmi olarak Türk bir kadınla evli ama 2 tane daha suriyeli kadın almış dini nikahla

road-runner

Bu suriyelilerı düşündükleri kadar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını dusunselerdi şimdi kim bilir nerelerdeydik

Görüş Bildir