"Ben Şu An Dibine Kadar Yandaşım" Diyen Hakan Ural'ın Açıklamaları Gündeme Bomba Gibi Düştü

4PAYLAŞIM

Siz ne düşünüyorsunuz Hakan Ural'ın açıklamalarına?

Esra Elönü'nün 24 TV'de sunduğu "Arafta Sorular" isimli programa katılan Hakan Ural, açıklamalarıyla gündeme oturdu. Yandaş olduğunu söyleyen Ural'ın açıklamalarının bir kısmı şöyle:

"Ben şu an dibine kadar yandaşım. Ben her zaman Türkiye Cumhuriyeti devletinin hizmetkarı, halkı tarafından seçilmiş görevli kim varsa dibine kadar yanındayım. Bayrağımın dibine kadar saygıyla yanındayım, hizmetkarıyım. Halkımın en küçüğünden, en büyüğüne kadar emrinde ve onların refahı için duacı bir bireyim ben"

"Bir insanın devletimin yanında olmasının aşağılanması kadar abes bir durum olabilir mi? Bugün sözde muhalifim adı altında birisi söylüyor ise yarın sen muktedir oldun geldin bu sefer sen yandaş mı oluyorsun? Bu abes durum"

"Aklı selim bir kişinin zaten bu seviyesizlikte algı yaratma çabası olmaz. Ben bu kişilere cevap vermeyi zaman kaybı olarak görüyorum. Ben bildiğim doğru neyse onu söyleyen bir adamım. Devletimi, milletimi seviyorum. Bu ülke insanına büyük saygım ve sevgim var. Sayın Cumhurbaşkanımıza büyük saygı ve sevgi duyuyorum. Bu ayıp bir şey mi?"

"Benim büyüklerime, küçüklerime saygım var. Ben devletçi bir insanım. Devletime saygım var. Allah devletime her zaman güç ve kuvvet versin. Devletimin temsil edildiği her yerde devletime saygı gösterdiğimi belirtmem bile bana göre anormal. Biz böyle büyütüldük."

"Nasıl bu kadar kutuplaştık. Kutuplaşma her yerde var. Hayatı yaşarken bir aradayız. Biz hayatı birbirine bağlı ve saygıyla sevgiyle yaşayan bir millet olmamıza rağmen o kadar kutuplaştırdılar ki... Hayatın her alanında sevgiyle yaşayan millet olarak bugün farklı forma giydi diye insanlara saldırır olduk, insanlar birbirini öldürdü. Biz büyük çoğunluğu Müslüman olan, vatansever duygusu ile yaşayan millet, öznesi vatan – millet, bayrak olan bir toplumken nasıl olur da bu kadar hakaret eden, ayrışan bir millet haline geldi. Sözde entelektüel, aydınlar adı altında kendi halkından tiksinen, küçümseyen ve aşağılayan bir aydın kitlesi var."

"Bunların işi aşağılamak. Aydınlatamayan aydınlar onlar. Bu ülkeye ait her şeyi aşağılıyorlar. Bu insanlar bir de kendine aydın diyor. Bu ülke hepimizin. Bu ülkenin kırmızı çizgileri olmalı nedir bu? Vatan, millet ve bayraktır. "

"Bugün Türkiye'ye düşman olan birinin bile zikredemeyeceği kelamları kendi devletine ediyorsan bu anormal bir şey. Kabul edilebilir bir şey de değil. Akılla da izah edilebilir bir şey değil bu.
'Seçilmiş cumhurbaşkanına hakaret ediyor"

Hakan Ural'a gelen sosyal medya tepkilerinden bazıları şöyle:

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
liar

lan bi siktirgit..

z.kaanbdk

Kadın ezerek erkek olduğunu düşünen sığırcık kuşu

yunus-emre-can

Türkiyenin hizmetkarıymış he he canım öyle ulan askerlikten kaçan sahte raporlar alan adamsın sen.Neyden bahsediyorsun.

xvala

Türkiyede üstten bakış bir aydın kesimi hep vardı Akepe ile ortaya çıkmadı( NBC, Kış Uykusu filminde bu eleştiriyi iyi yapar) çünkü tarihte hiç bir boku üretmemiş Batının hep gerisinde kalmışsın Müslüman ülkesin ee Batının geçtiği aşamaları yaşamamışsın, canı pahasına Fransız İhtilalini yapan Batı müslüman ülkede niye olmamış? din faktörü 1.etken.. ekonomik kültürel geri kalmış dincilik yapmış laiklikten uzak durmuş insan hakları konusunda adaletsiz bir ülkede aydın da üstten bakmış yani kolayı seçmiş, halkın cahilliğini hep eleştirmiş ama bu halk, niye cahil niye fakir diye sormamış? Arap saray özentisi olmuş Ak devlet keske Batıya özenselerdi durumumuz böyle boktan olmazdı! :S Bu züppe, yemediği bok kalmamış Ural biliyor ki Rizeden lastik ayakbıları ile gelen bir yüzüğünden başka malı olmayanın şimdi dünyanın en zengini olduğunu muhalif okumuş aydın kesimden nefret ettiğini halkı ötekileştirdiğini ismi gibi biliyor çakal Ural, yalaka ağzıyla aptal sarışını oynayıp yalakalık peşinde

emsalden-misal-olmaz.

@xvala tarihte bir şey üretememiş ne demek acaba :) şuradan sadece bir kaç yüzyıl öncesine gitsek, Avrupa Osmanlı hayranıydı. modasını bile takip etmek için çabalıyorlardı(hatta en son Londra'ya açılan ilk elçiliğimize o kadar akın olmuştu ki, tek nedeni elçiyi ve giydiklerini görmek içindi) Devam edelim, Müslümanlar dediniz, acaba Avrupa'ya ilk üniversiteyi kim kurdu? Yüzlerce yıl hangi bilim kitapları okutuldu en değerli üniversitelerde? Bu kadar cahil olmayı nasıl başarabildiniz acaba... Evet son bir kaç yüzyılda çok geri kaldık ama bu Müslümanlık ile ilgili olsaydı başından beri böyle geri kalmış olurduk. Neyse sakin yazdım, kalkmış Avrupa'ya ilk üniversiteyi açanlara cahil deyip Avrupa'yı övmüş haspam :))))

umitmustafa.akdogan

O zamanın avrupası laiklikten bihaber dinle baskılanmış fedeolati ve krallıklar tarafından sömürülüyordu tıpkı şimdiki Türkiye gibi ... şunu anlayın o zamanın iyisiydi osmanlı bu zamanınsa kötüsü durumunda şimdi dünyada kaç kaliteli üniversiten var, kaç bilim adamın çığır açıyor buna bakılıyor. Osmanlının ilk dönemleri bektaşilik hakimdi yavuz sulatan selimle işin rengi değişti ve çürümeye başladı yapı evet olay sadece müslümanlıkla alakalı tıpkı avrupanın geri kalması hristiyanlıkla alakalı olduğu için. Din toplumsal olayları en fazla etkileyen sistemdir.

kullanici-turkcell-720

bir analiz nasil bu kadar yanlis olabilir sasirtici dogrusu

emsalden-misal-olmaz.

@Ümit Mustafa Akdoğan ne ön yargılı ve bu çabada yazılmış anlamsız bir yorum. Osmanlı mı açtı ilk üniversiteyi Avrupa'ya? Türkiye'de feodalite var öyle mi :) evet ülkemiz kötü durumda belki bunun dinle değil de dinsizlikle alakası vardır. Çünkü sözde Müslümanız ama domuz eti yemek dışında neredeyse her haltı yiyoruz. Cahil olmayın, araştırın. Tarihe yüzyıllarca bilimi sunmuş Müslümanlar yokmuş gibi davranmak, sadece kör olduğunuzu gösterir. Cahil insanların yanlışlarını İslam'a mal etmek ahmakça. İnanç kavramı olmasaydı senin o ahlak/vicdan dediğin kavram nasıl oluşacaktı? Doğuştan gelen bir özellik mi sanıyorsun? Avrupa şu an çok mu sağlıklı bir yolda? Sadece çok çalışkanlar ve disiplin sahibi bir şekilde süreç yönetiyorlar. bunları engelleyen şey din mi? Hayır ama bizim dinden kaçıp tembelleşmemiz, her şeyimizi alt üst etmiş durumda. İnanç her şeydir. neye inanırsan inan. Yoksa bir amacın neden uyanırsın her sabah? İşte bizim ülkemizin en büyük sorunu bu.

umitmustafa.akdogan

BU zamanın feodalitesi şirketler ..şu din ve ahlak kavramını ayırın bir zahmet ahlakı olmayan her insan hangi dinde ya da görüşte olmasının önemi yoktur. doğru insan en dindar olan değil etiği hayatının her alanına yaymış insandır. Çünkü o dönemde yunanistanda doğmuş olan felsefe orta çağ avrupasında tutunamıyordu doğal olarak daha radikaleşmemiş olan islam coğrafyasında yer edinebiliyordu. Bilim özgürlüğün olduğu yere kaçar nitekim bu günde tam tersi durumdadır. Laik olmayan ülkelerden laik olan ülkelere kaçmıştır. Ahlak ve vicdan insanların yaşayışları deneyim ve düşüncelerinden ortaya çıkmıştır. her şeye tek kaynaklık yapan olgunun din olduğu konusunda kendinizi sabitlemişsiniz. Felsefeyi insanlık tarihini yok saymakta enteresan. Avrupa müslüman çoğunluğun olduğu ülkelere göre gayet ileride göç yönü bunu gösteriyor.

umitmustafa.akdogan

Hiç bir müslüman kaçıp malezyaya petrol zengini sudi arabistana sayamadığım bir çok devlete gitmiyor. Bunu sadece çalışkanlık ve iş disiplinine indirgemek sadece basit düşünmektir. Uyanmak için sadece dinini görüyorsan bence hala uyuyorsun. İnan bana çok neden var.

fulii

Yalak…

Görüş Bildir