Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tim Cook'tan Apple Pay ve Apple Watch Açıklaması

Anasayfa > Gündem

'Apple Pay Yıl Sonuna Doğru Avrupa'da Olacak, Apple Watch Duşta Bile Kullanılabilecek'

Fransız site iGen‘in haberine göre Tim Cook, Almanya ziyareti dahilinde uğradığı Apple Store Kurfürstendamm’da bir çalışanın sorusu üzerine Apple Watch’ını duş alırken dahil sürekli taktığını belirtti. 

Görünüşe göre elimizi yıkamak gibi durumlarda saati çıkartmak zorunda olmayacağız fakat cihazın çoğu saat gibi deniz altında-basınçlı suya dayanıklı olup olmayacağını ise bilmiyoruz. Apple daha önceden cihaz için suya dayanıklılıktan bahsetmiş ve S1 işlemcisinin elektronik malzemeleri korumak için tek bir kapsül içerisine hapsedildiğini belirtmişti. Ayrıca Apple Watch’ın bir günlük pil süresi olacağı yönündeki beklentiye paralel olarak, Tim Cook cihazı şarj etmek için her gece kolundan çıkardığını ifade etti.

Tim Cook tarafından açıklanan ve çok memnun edici olmayan diğer bir gelişme ise firmanın Apple Pay’i Avrupa’da kullanıma sunmada acele etmiyor olması. Her ne kadar Visa, Apple Pay için kullanılan yetkilendirme sistemini Avrupa’da Nisan ayında hayata geçirecek olsa da ve Birleşik Krallık’ta ki bankalar Apple Pay’in yılın ilk yarısında faaliyete geçeceğini bildirse de Tim, firmanın Apple Pay’i kullanıma sunmak için “bu yıl sonu öncesinden” daha spesifik bir planlarının olmadığını belirtti. Diğer taraftan gelen raporlara göre firma, Apple Pay’i önümüzdeki Mart ayı gibi çok yakın bir tarihte Kanada’da kullanıma sunmayı planlıyormuş.

ElmaDergisi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?