Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Amk" Küfrü Olmadan Konuşamayan Vasatlar İçin Alternatif 11 Kelime

1.5bPAYLAŞIM

Bir nesil düşünün ki cümlede "amk" kullanmadan "bakkala gidiyorum" dahi diyemiyor. Dil kullanımının zayıflığından mıdır, çevrenin küfürbazlığından mıdır yoksa çevresindekiler çok eğlenceli bulduğundan mıdır, bilinmez. Fakat bağımlılık haline gelmiş bu kötü kullanımdan kurtulmanın zamanı geldi de geçti. Onlar için "amk" yerine kullanabilecekleri alternatif çözümler ürettik.

1. Monşer - He monşer he, hep sen haklısın!

"AMK" yerine kullanacağınız ağızda dağılan bir "monşer" kelimesi başlarda biraz sizi zorlasa da sonradan çok hoşunuza gidecektir. "Monşer ne amk!" dediğinizi duyar gibi oldum.

2. Ingmar Bergman - Vay Ingmar Bergman!

Adam dev entel yönetmen. Onun adını kullanarak duruma ne kadar derin şaşırdığınızı vurgulayabilirsiniz. AMK gibi düşük seviye de görünmezsiniz.

3. Vesah - Bir sus vesah!

Vesah, Osmanlıca kir, pis, murdarlık anlamlarına geliyor. Hem Osmanlıca kelime kullanımı bu aralar çok moda. Her şeyin sonuna "amk" yazmayı bırakın.

4. Beşer Evladı - Hadi beşer evladı 1 saat oldu!

Beşer evladı insan dölü, insanoğlu, özetle insan anlamına geliyor. Mis gibi kelime, al kullan beynine kan gitsin.

5. Şerefsizim - Bu kim şerefsizim?

Cinsiyetçi küfür yerine kendinize hakaret eder gibi "şerefsizim" demek hem size hem de çevrenizdekilere ilaç gibi gelecektir.

6. Allah rızası için - Bi soda verin Allah rızası için!

Herhangi bir şeyi rica ederken niye küfür ediyorsunuz? İnsan gibi yalvarın da belki verirler.

7. Ciğerini yaladığım - Eski bir tanıdık dersin, kim bilecek ciğerini yaladığım.

Bak ne zarif, ne güzel oldu anlamı. İnsan eski sevgilisiyle böyle mi konuşur, hıyar mısınız arkadaşlar? Bir de insan yerine koyup nikaha çağırmışlar!

8. Azizim - Bok mu var azizim bakın tertemiz.

Bak böyle kurunca nasıl da insana benzediniz. Aynaya bakarak söylerseniz siz de yüzünüze inen güzelliğin farkına varırsınız. Adeta içinizdeki şer aktı dakikada.

9. Tatlım - He tatlım, çok komik.

Ponçik oldunuz resmen. Dakikasında kelime hazneniz genişledi. Böyle giderse günlük kelime dağarcığınız en az 500 kelime artacak. Günün yarısı AMK ile geçiyordu.

10. Dingil - Ne var dingil?

Dingil çok güzel kelime. Ben illa hakaret etmeliyim diyorsanız bu işinizi görür.

11. TBV - He aynen "Maviş" koyun adımı. Çok yaratıcı TBV!"

TBV  "tam bir vasatım" demenin kısaltılmışı arkadaşlar. Bunu kullanmak size her an nasıl da cinsiyetçi olduğunuzu ve AMK kullanmanın sizi nasıl da berbat gösterdiğini hatırlatacaktır. Size sunabileceğimiz son alternatif buydu. Yapacağınız yorumlarda kaç kere "amk" diyeceksiniz, şimdiden öldük meraktan.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oyku_1995

Canım kadınlar bunun çözümü erkeklere "amk"nın kadınları aşağıladığını anlatmak değildir çünkü onlar erkektir ve bunu anlamayacaklardır. Ayrıca diyelim ki kullanmayı bıraktılar geçmiş bir tarih var. Kitaplar, filmler, stand-uplar hep bu küfürle dolu. Burada yapmamız gereken erkek bedenini aşağılayan küfürleri, biz kadınlar kullanmaya başlamamız. Neden mi onlar erkek ve aşağılık çünkü. Benim alternatifim "çüküne koyayayım". Mesela ayağımızı sehpaya mı çarptık "çüküne koyayayım" diyeceğiz. Hayata karşı öfkelendik mi "çüküne kodumun hayatı" diyeceğiz. Ama kimsenin şahsına söylemeyin çünkü seçici olmayan ve doğaları gereği kaşar olan ve ortada "bir kadın beni gibsin" diye dolaşan erkekler "gel koooy eğühehe" diyecektir. Bunu kişinin şahsına değil de sinirlendiğimizde vs. erkek bedenini aşağılamak için kullanacağız. Erkeklerin aşağılandığı başka küfürler de üretebilirsiniz. Amcık yerine de "çükcük" diye hitap edebilirsiniz. Sizi çükcükler.

erdinc-eren-alan

bunlar nasıl yorumlar amk

mustafa-yilmaz133

siktr lan amcık

-1576

boş amk

deniz-aykac

kes amk

Görüş Bildir