Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Allah De Ötesini Bırak" Kitabından 11 Muhteşem Alıntı

61PAYLAŞIM

1. Söylenecek çok şey varken bile sus. Susmak boyun eğmek değil, tam aksine olgunlaşmanın ilk adımıdır. Ve daima anımsa: Sen sustuğunda melekler konuşmaya başlar.

2. Her haklı olma ihtiyacı hissettiğinde farkına varmanı isterim: Ego senden doyum bekliyor! Ve hemen onu sustur; onu beslemeyeceğini kibarca söyle ve sevgiyle yerine oturt...

3. Kendine derinden saygı duy ve kucakla. Çünkü sen Allah'ın özenerek yarattığı, ruhuna ruhundan üflediği özel bir varlıksın.

4. Kadın bir çiçektir, ona sert davranırsan solar dökülür, geriye dikeni kalır. Karşında bir çiçek mi yoksa diken mi görmek istiyorsun, bu sana kalmış.

5. Kaderin iyisi kötüsü olmaz, kader güzeldir. Onu yazan ise güzelliğin de ötesindedir...

6. Her insan bir damladır, kainat denen okyanusa kavuşmak isteyen.... Oysa bir adım ötededir aradığı. Ancak gözleri kördür göremez. Ona tek engel ise yine kendi nefsidir...

7. Sen Allah'ı kelimede ve cisimde arıyorsun. O ne kelimede ne de cisimdedir. O senin ruhunda, güzel gönlündedir...

8. Bir hata, bir şeyi eksik yaptığında hemen şeytan ortaya çıkarır, kendini değersiz hissettirir, işte o an de ki: '"Hatadan ve eksiklikten münezzeh olan Allah'tır. Kul dört dörtlük olmaz!" Ve onu susturuver...

9. Sen huzur nedir bilir misin? Huzursuzluğun içinde Allah'ı görüp O'na sıkıca sarılmaktır...

10. Allah bazen elinden oyuncağını alır, yerine daha iyisini vereceği için, sen dert etme can, O, seni senden daha çok düşünür.

11. Kendini küçümseme, her şeyi yoktan var eden Allah önemsiz, değersiz hiçbir şey yaratmaz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir