"AB'de Farklı, Türkiye'de Farklı Davranırsanız AB Kapısında Bekletirler"

 > 
1.2bPAYLAŞIM

"AB'de Farklı, Türkiye'de Farklı Davranırsanız AB Kapısında Bekletirler"

"AB'de Farklı, Türkiye'de Farklı Davranırsanız AB Kapısında Bekletirler"

OSMAN AKÇAY - HABERLER Politika AYDIN

TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, "Türkiye'nin uzun süredir üyelik için kapısında beklediği Avrupa Birliği (AB) üyeliğinde, Avrupa'da farklı Türkiye'de farklı davranırsanız AB sizi kapının dibinde bekletir." dedi.

Aydın'da MHP Büyükşehir Belediye başkan adayı Ali Uzunırmak'ın partili bayanlarla yaptığı toplantıda konuşan TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, adaylarının Avrupa görmüş birisi olduğunu söyledi. Akşener, "Türkiye'nin çok uzun süredir hedeflediği yer Avrupa Birliği. AB'nin ortaya çıkan insan odaklı değerlerin sahibi olmak isteyen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Ama orayı bilmeden o bakış açısını Avrupa'nın geçirdiği o gelişmeyi, ödediği bedelleri anlamada rol icabı idare ederek siz AB değerlerini Türkiye'de isteyebilirsiniz. İstediğinizi iddia edebilirsiniz ama siz Türkiye'de farklı davranırsanız, AB sizi kapının dibinde bekletir. Ama orayı bilirseniz, oranın insan değerlerini, demokrasi değerlerini, insan hakları değerlerini, içselleştirmesini, yeni iletişim dünyasında yeni bilgi toplumunda bir eliyle batıyı bilen ama ayağı yerel olan insan diye tarif edilen bir yönetici tipi var. İşte Sayın Ali Uzunırmak, bir yüzü batıyı bilen, elinin biri orada ama iki ayağı da Aydın'da olan bir yöneticimizdir, arkadaşımızdır." diye konuştu.

Aynı zamanda, MHP Aydın Milletvekili olan Ali Uzunırmak'ın Meclis'te hep Aydın'ı konuştuğunu, kendisinin de bu sayede deve güreşlerini öğrendiğini de belirten Akşener, Aydın' Efelerinin milli mücadeledeki rollerini de bildiğini söyledi. Menderes Park'ta düzenlenen programa MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, Efeler Belediye başkan adayı Recep Taner, MHP'li kadınlar ve partililer katıldı.

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir