'5 Kuruş Etmezsin' Lafına İçerleyen Genç Cezasını 24 Bin Adet 5 Kuruşla Ödemek İstedi

42PAYLAŞIM

İzmir'de eski kız arkadaşının babasının otomobiline zarar verdiği iddiasıyla yargılanan Emrah A, içine sindiremediği bir söz için böyle bir girişimde bulunduğunu söyledi.

İzmir'de, eski kız arkadaşının babasının otomobiline zarar verdiği iddiasıyla yargılandığı davada verilen bin 200 liralık cezayı ödemek için adliyeye 24 bin adet "5 kuruş" getiren Emrah A, davacının "Sen 5 kuruş etmez adammışsın, ben niye senden şikayetçi oldum ki" sözünün karşılığında bu davranışı sergilediğini belirtti. 

Emrah A, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evlilik planları yaptığı sırada ayrıldığı eski kız arkadaşının bazı davranışlarının zoruna gitmesi nedeniyle, babasına ait aracın 4 lastiğine zarar verdiğini, daha sonra yaptığından üzüntü duyduğunu belirtti. 

Olayın ardından şikayetçi olunması nedeniyle İzmir 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakkında dava açıldığını aktaran Emrah A, yargılama sürecinde avukat tutmadığını, suçu kabul edip, pişmanlığını dile getirdiğini söyledi.

'Sen 5 kuruş etmez adammışsın'

Emrah A, mahkemedeki ilk duruşmanın çıkışında eski kız arkadaşının babasının, "Sen 5 kuruş etmez adammışsın, ben niye senden şikayetçi oldum ki" sözlerine maruz kaldığını, bunun da zoruna gittiğini kaydetti. 

Yargılama sonunda bin 200 lira para cezasına çarptırıldığını, cezanın 14 Aralık'a kadar ödenmesi, aksi halde hapis cezasına çevrileceğinin bildirildiğini ifade eden Emrah A, bu sözlerin uzun süre aklından çıkmadığını, cezanın kesinleşmesi sonrası "nasıl intikam alırım" düşüncesine daldığını ve aklında bir fikir oluştuğunu anlatarak, şunları söyledi:

"Adaletin bana kesmiş olduğu bir ceza bu, buna saygı duyuyorum. Ama aklıma, bu cezayı '5'er kuruşlar' halinde vermek ve sözüne karşı kendimce intikam almak istedim. Tazminatı ödemek için ayırdığım bin 200 lirayı Merkez Bankasına götürerek 5'er kuruşlar halinde vermelerini istedim. Onlar da bir hafta süre istedi. Bildirilen tarihte, 15 Aralık'ta 5'er kuruşluk halde bin 200 lirayı alarak adliyeye götürdüm. Parayı ödemeyecek olsaydım, adliyeye kadar gitmezdim." 

Ödeme süresini geçirdiği için cezanın hapse dönüştürüldüğünü öğrendiğini söyleyen Emrah A, yasal haklarını arayacağını, hapis cezasından kurtulmayı ümit ettiğini de sözlerine ekledi.

  • AA
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir