Yüz Hatlarınızı Tekrar Tanımlamak İster Misiniz? Jawline Dolgusu ile İfadenizi Güçlendirin

2PAYLAŞIM

Güzelleşmek için bıçak altına yatma zorunluluğu her geçen gün azalmakta olup, insanların medikal estetik uygulamalara olan ilgisi de artış göstermektedir. Ameliyatsız estetik uygulamalarda birçok işlem yapılıyor olsa da dolgu ve botoks hala en trend uygulamalardır. Dolgu uygulamalarında ise Jawline uygulaması günümüzün en popüler uygulaması olma yolunda.

Dermal dolgular uzun yıllardır hayatımızın bir parçası olsalar da özellikle son yıllarda sosyal medyanın da etkisiyle insanların estetik kaygıları artış göstermektedir. Her çekilen selfie'de kişiler yüzlerinde farklı detaylara takılmakta ve daha iyisi için alternatifler aramaktadır. Dolgu uygulamaları ise kişinin günlük yaşamını olumsuz etkilemeden arzu ettikleri sonucu hızla veren bir medikal estetik uygulaması olduğu için tercih edilmektedir.

Jawline; İngilizcede; çenedeki sert çizgiye verilen isimdir. Jawline dolgusu aslında en genel ifadeyle yüz hatlarını belirginleştirmede çene hattı çizgisini şekillendirme amacıyla yapılan bir dolgu uygulamasıdır.

Çeneden kulak kısmına doğru giden net bir çizgi, günümüz estetik anlayışında öne çıkmış, hem kadınlar hem erkekler için çekici bir yüzün vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle erkeklerde de jawline dolgusu talebi artmıştır.

Bella Hadid örneğinde de olduğu gibi Jawline dolgusu yüzdeki yuvarlak görüntüyü kaldırır, V hattını ortaya çıkarır, erkeklere daha maskülen, kadınlara ise daha estetik bir görünüm kazandırır. Ayrıca gıdı görüntüsünün de azalmasını sağlar.

Jawline dolgusu her ne kadar tek bir amaç uğruna yapılıyormuş gibi görünse de bu tedavinin aslında birden fazla amacı ve faydası vardır.

Çene hattı dolgusu yapılmasının başlıca sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yuvarlak yüz hatlarını keskinleştirmek, üçgen görünüm vermek,

  • Gıdı bölgesini toparlamak

  • Dudak ve çene arasındaki uyumu daha belirgin hale getirmek

  • Yanaklardaki sarkmayı toparlamak

  • Çene hattındaki şekil bozukluklarını gidermek,

  • Doğuştan gelen ya da yaşla bağlantılı olarak zamanla deformasyona uğrayan çenedeki hacim eksikliğini ve şekil bozukluklarını gidermek.

Tüm dünyada güvenle kullanılan ve kliniğimizde de kullandığımız dolgu maddesi, hyalüronik asit dediğimiz, vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir. Çene hattına yapılan dolgular 2-3 yıl süreyle kalıcıdır. Dolguların kalıcılık süresi kişiden kişiye, çevresel faktörlere ve yapılan dolgu maddesinin kalitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Düzenli tekrarlayan dolgu uygulamalarında ise dolgunun kalıcılık süresinin uzadığını söyleyebiliriz.

Kişiselleştirilmiş kombine tedavilerimizle güzelliğinizi üst seviyeye taşıyın.

Jawline uygulamalarından bahsederken kliniğimizde uyguladığımız kombine tedavilerden de bahsetmeden geçmek olmaz. 

Hastalarımızın istediği yüz konturunu yakalayabilmek ve bütünsel yüz yaklaşımı doğrultusunda daha başarılı sonuçlar elde etmek için zaman zaman, masseter botoksu, agassi yanak inceltme, Coolsculpting ile gıdı eritme ve elmacık kemiği dolgusu Ankara’da bir veya birkaçıyla kombine ederek uygulama yapıyoruz. Bu şekilde yüzdeki altın oran dediğimiz arzu edilen kusursuz görüntüyü yakalamak ve hasta memnuniyetini arttırmak mümkün olmaktadır.

Eğer yüzde hacim kaybı var ise, orta yüz kemikleri çok zayıf ise, yoğun sarkma var ise Jawline dolgusu tek başına yeterli olmayabilir. Başarılı bir tedavi için elmacık kemiği dolgusu ile kombine uygulama yapmak gerekebilir.

Yüzünüzün karakterini elmacık kemiği dolgusu belirler. Elmacıklar yüz kemik yapısının kalbidir.

Elmacık kemiği yüz bölgesine karakteristik anlam katan bölgedir. Elmacık kemiğine uygulanan dolgu bölgede dolgunluk yaratmanın yanı sıra yüzde lifting etkisi ile bir toparlanma sağlar. Bilinenin aksine elmacık kemiği dolgusu yüzü genişletmez, arzu edilen ters üçgen görüntüsünü sağlamaya yardımcı olur, güzelliğinizin ortaya çıkması için yüzün yatay ve dikey orantısını sağlar, asimetriyi giderir ve yüze daha sağlıklı ve genç bir görünüm verir.

Kabul etmek gerekir ki; başarılı dolgu uygulamaları yüzünüze bakıldığında bir anda dikkat çekmez. Dikkat uyandıran bütün yüzünüzdeki estetik uyum ve bütünsel yüz güzelliğinizdir. Bu sebeple güzel olan belirsizdir; belli olan güzelliğinizin ışığıdır.

Jawline dolgusu Ankara fiyatlar ve daha fazla bilgi almak için kliniğimize 03122857508 numaralarından ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarımızdan DM yoluyla danışabilirsiniz.

Medikal Estetik Hekimi - Dr. Buket Yıldırım

https://www.drbuketyildirim.com/

Facebook: @drbuketyildirim

Instagram: @drbuketyildirim

YouTube: Buket Yıldırım

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir