Yeni Bitki Örtümüz Heykellerde Bugün: Diyarbakır'da Gündem Olan Karpuz Maketi Yerine Yerleştirildi...

 > 
0PAYLAŞIM

Diyarbakır'da geçen ay gündeme gelen karpuz ile kadayıf tepsisi taşıyan adam heykelleri ve benzer figürlere iki yeni figür daha eklendi. TIR'a yüklü görülen dev karpuz ile surları temsil eden ve sosyal medyada tartışmalara neden olan maketler, yaklaşık 25 metrelik baz istasyonuna yerleştirildi.

Diyarbakır'da geçen ay çevre düzenlemesi kapsamında havalimanı kavşağına yerleştirilen karpuz içindeki çocuk ve kadayıf tepsisi taşıyan adam heykelleri, sosyal medyada konuşulmuştu. Söz konusu figürlerin gerçeğiyle alakasız olduğu yönünde gelen tepkiler üzerine, figürler bir süre sonra kaldırılmış, üretici firmanın da eleştirileri dikkate alacak şekilde, maketleri yenileyeceği belirtilmişti.

Karpuz ve maket bugün yerleştirildi.

Karpuz ve sur maketleri bugün Kayapınar ilçesi Mastfroş Caddesi'ndeki kavşakta kurulan ve yaklaşık 25 metre yükseklikteki baz istasyonuna yerleştirildi.

İlginç heykel, sosyal medyanın da gündemindeydi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ryuzaki

Yani en azından karpuz heykeli karpuza benziyor 🤗

reshontheway

Diyarbakır sokaklarında halk kendi evlerinin, işletmelerinin önüne, konakların içine kendi cebinden yaptığı sanatsal çalışmaları görseniz hayranlık duyarsınız . Ama işte kayyum da olsa malum zihniyetin eseri Diyarbakır'da da kendini göstermeye başladı.

z.kaanbdk

Anca put diksinler zaten ;)

tunakarahan

"tek millet, tek devlet, tek karpuz..."

uguryuceturk

Herkes heykelden bahsetmiş ama kimse binaların dibine yapılmış olan 25 metrelik baz istasyonunu konuşmamış. Burada amaç heykel de değil zaten baz istasyonunu kamufle etmek.

Görüş Bildir