Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkeksiz Bir Dünyanın Kadınlar İçin Çok Daha Yaşanılır Bir Yer Olacağının 13 İspatı!

 > 
26bPAYLAŞIM

1. Kadınların evde de, çalışma hayatında da erkeğe gerek duymadan hayatını rahatça sürdürebilecek oluşu.

Kadınlar disiplinli, çalışkan ve zaten hayatın çoğu alanında yaşamı kendileri ördükleri içi erkeksiz olduklarında da hem işte hem evde rahat edeceklerdir.

2. Her başarılı kadının arkasında bir erkeğin olmasının gerekmiyor oluşu.

Klasik bir laf vardır ''Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.'' diye. Bu söz aslında ataerkilliğin bir ürünü olsa da erkeklerin tek başına bir şey yapamayacağı aşikar. Ama kadın tek başına her şeyi başarır.

3. Sadece erkekler yapar denilen birçok işi aslında kadınların çok daha iyi yaptığı.

Zaten bir işi sadece erkekler yapabiliyorsa, o işten hayır beklememek gerek :)

4. Nerdesin? Napıyosun? Kimlesin? Niye onlasın? Oraya gitme. Kısıtlamalarına maruz kalınmayacağı için, artık daha özgür olacağınız gerçeği.

Sürekli Z raporu almaya çalışan birinin olmaması, sizi özgür kılacaktır.

5. Bütün aileleri ve ilişkileri çekip çeviren kadın olduğu için kendi hayatını çok daha rahat idame ettirebileceği gerçeği.

Yuvayı dişi kuş yapar gibi ataerkil bir cümleyi kabul etmiyoruz, fakat birçok meselede olduğu gibi aile ve ilişki konusunda da kadının erkekten çok daha olgun ve mantıklı olduğu bir gerçek.

6. Kadınların sevgililerinden veya eşlerinden ziyade kadın arkadaşlarıyla daha çok eğlendiği gerçeği.

Sürekli futbol, siyaset ve araba konuşan erkek bireylerdense kadınlar kendi aralarında daha çok eğleniyor.

7. Kadınların erkeklere nazaran daha sakin, daha anlayışlı, daha barışçıl olması. Böylelikle kadınların gerginlikten daha uzak olacak olması.

Kadınlar erkeklere göre olaylara daha sakin, daha olgun ve barışçıl yaklaşır. Erkek gücünü bağırmaktan alırken, kadın sakinlikten alır.

8. Sanıldığının aksine kadınların aitlik hissini erkeklerden çok daha az hissetmeleri.

Erkekler kadınları sahiplik hissiyke boğarken, kadınlar bu konuda çok daha rahattır.

9. Etrafınızda, her muhabbeti cinselliğe getirmeye çalışacak birilerinin olmayacak oluşu ve böylelikle kafanızın rahat edecek olması.

Erkekler olmasa her iki laftan birini cinselliğe gelmeyecek oluşundan çok memnun olacağınızı duyar gibiyim.

10. Sürekli konumuyla, toplumun baskısıyla üstünüzde iktidar kurmaya çalışacak birinin olmayacak olmasının vereceği huzur.

Sürekli size karşı çeşit çeşit sebeplerle üstünlük kurmaya çalışacak, baskın olmaya çalışıp türlü türklü yollar deneyecek birinin olmamasının ne kadar mutluluk verecek olduğunu hisseder gibiyim.

11. Şunu giysem dik dik bakarlar mı? Minibüste yanıma oturan erkek bana dokunmaya çalışır mı? O sokaktan geçsem tazic edilir miyim? Diye düşünülmeyecek olması.

Belki de kadınların en büyük derdi bu. Sürekli ne giydim diye düşünmeyecek olmak, cadde seçmeyecek olmak büyük rahatlık kazandıracaktır.

12. ‘’Ya benimsin ya kara toprağın’’ tehdidine maruz kalmayacak olmak.

Hergün maço tavırlara maruz kalmayacak olmak büyük bir huzur sağlayacaktır.

13. Ve en vurucusu; Kadınların erkeksiz de doğum yapabileceği gerçeği.

İngiliz bilim adamları kadının kemik iliğinde bulunan bir kök hücreden sperm yaratmayı başardı. Lezbiyen çiftler ya da babasız doğum yapmak isteyen kadınlar, biyolojik olarak kendi çocuklarını dünyaya getirebilecek. Artık erkeklere hiç ihtiyacınız yok. (:

Ve en güzeli, hergün kadın cinayeti duymayacak olmak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
huseyin-sarsilmaz1

Beyler hiç bakmayın ekrana öyle aval aval. Böyle geri zekalılara meydanı biz bıraktık. Eşitlik dediler, biz de GERÇEKTEN eşitlik istediğimiz için kandık buna. "Feminizm" adı altında erkek düşmanlığını nasıl yutturdukarını göremedik hiç birimiz. Şimdi n'aber? Zamanında tüm iyi niyetini kullanarak "evet ya, eşitlik olsa iyi olur aslında" diyerek feminizmi desteklediğin günleri hatırlıyor musun? Valla ben dün gibi hatırlıyorum. Peki, şimdi bunu görünce neden içinde bir eziklik oluştu? Niye boğazında na böyle bir yumru var lan? Neden ışık tutulmuş tavşan gibi kaldın eeey saf, temiz Anadolu çocuğu? "E bunlar böyle yapabiliyor, toplum tarafından hiç de tepki almıyor. Aynısını ben de erkeklere uyarlasam, ne de güzel de yaşardık aslında lan. Yok yok yapamam, faşist derler, ayrımcı yobaz falan derler olmaz şimdi" demiştin az önce, di mi? Ehehehehe, geçti Bor'un pazarı güzel kardeşim benim. Git bir bardak soğuk su iç, elini yüzünü falan yıka kendine gelirsin.

huseyin-sarsilmaz1

Az önce kendine sorduğun sorulara da iyice bir odaklan, zira bunları sürekli kendine tekrarlamadıkça toplumda eşit konuma gelmek için başka bir çözüm yolun yok: "BUNLAR BÖYLE YAPABİLİYORSA BEN NEDEN YAPAMAYAYIM? BENİM NE EKSİĞİM VAR? ONLAR ÜSTÜN MÜ Kİ YAPABİLİYOR? HANİ EŞİTLİKTİ FEMİNİZM? NEREDE EŞİTLİK?" Ayrıca da, sen bunların yaptığı gibi içerikler paylaşmazsan, yazılar yazmazsan, sesini duyurmazsan eşit olmak için hiç şansın yok demektir. Ben sadece senden biriyim. Artık uyarıldın, yat hadi.

pehlevi

Kardeş hangi feministlere rastladın bilmiyorum ama benim feminist ve bana bayağı yakın arkadaşlarım var. Hepsi de gerçek eşitlikçi. Sen çok yanlış anlamışsın olayı, feminizm kadın üstünlüğünü savunmaz kadınlara ağırlık vermesinin sebebi yaşadığımız dünyada kadınlarla erkeklerin eşit olmamasıdır. Yani şöyle düşün iki sayı var elimizde biri 4 (erkek) öbürü 1 (kadın). Feminizm "ben sizi eşit yapacağım" diyip 1'e 3 ekler ve 4'e 4 olur ama "ben gerçek eşitlikçiyim feminizmi sevmem eheheheh" diyenler "ben sizi eşit yapacağım" diyip ikisine de 3 ekler. böylece elimizde ne kalır? 7'ye 4.

huseyin-sarsilmaz1

Valla birader erkeğin 4 kadının 1 olmasının sebebini tecavüze bağlıyorsan kabul etmen lazım ki biyolojik açıdan erkekler tecavüze, istismara uğrayabilseydi emin ol uğrardı. Ha az önce söylediğim demek değil ki bu normal bir şey. Ne olursa olsun tecavüzcüye idam veya işkence cezası gelmeli. Sorun o değil. Sorun kadınların 3 eksiğini bahane edip kendilerine 10 eklemek istemesi. Umarım anlatabildim.

pehlevi

Sadece tecavüze bağlamıyorum zaten feminizmin genel olarak ortaya çıkış sebebi 19. yy Avrupasında kadınların mecliste ve genel olarak yaşamda eşitliğinin sağlanmak istenmesidir

pehlevi

Neyse anlatabildin zaten hayat deneme yanılmadan ibaret, çok dert etmemek lazım.

doruk-car

Geçen yine uyku sersemiyken salak bir editörün yazdıklarını okuyorum ... Yemin ederim böyle düşünen kadınları görünce boşuna mı adamlık yapıyoruz biz diyorum. Gerçi başka bir galeride de "Piç erkekleri tercih etmemizin nedeni" diye bir başlık var .Siz adamlık istemiyorsunuz . O kadar yazdım da böyle düşünen kadınların dar beyinlerine bir şey sokmak ,pedofili insanlarla sağlıklı bir iletişim kurmaya benzer ...

lluvialoxar

nefrete nefretle karşılık vermek, ne zaman çözüm olmuştur ki? bunları yaşamak istemiyorsak sadece erkeklere değil kadınlara da -içerik kadınların da ihtiyacı olduğunu gösteriyor- 'nasıl insan olunur' öğretmemiz gerekir önce 'kendimizden' başlayarak. değil mi sayın içerik sıçarı? kusura bakma ama çivi çiviyi sökmüyor.

marblingg

13. Maddede anlatmayı ''atladığınız'' bir şey var yalnız. Kadının kök hücresinden alınarak sperm yapılıyor fakat sadece kız çocuk oluyor :D Yani bir çok kez erkeklerden nefret etsem de erkeksiz bir dünya da olmamalı bence. Cinsiyet soykırımcılığına hayır! :D Ha bi de feminizmi ne kadar yanlış biliyor toplum hayrettir!!

melike-simsek1

Aralarında insan dışı olanları olduğu gibi adam gibi adamlarda var. Ancak bunu derken bile çekiniyorum kendileri şu yazılanlara kızarlar ama yorumların altına kezban yazarlar hepimiz birilerini dışlamaya bağımlı olmuşuz

Görüş Bildir