Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yanlışlıkla Gönderdiğiniz Mesajın Görünmesini Engelleyen Uygulama Geliştirildi

Anasayfa > Gündem

Telefonunuzdan o andaki ruh halinize göre mesaj atıp, sonradan 'Keşke yazmasaydım' dediğiniz oldu mu hiç? Herşeyin olduğu gibi bunun da bir çaresi bulundu.

ABD'li Strings firması 'İstediğiniz şeyi, istediğinizle paylaşın, istediğiniz anda sözünüzü geri alın' sloganını taşıyan 'Anlık mesajlaşma' uygulaması geliştirdi.

Strings'in Genel Müdürü Edward Balasanyan, geliştirdikleri ücretsiz uygulamanın gönderilmiş mesaj, fotoğraf ve videoları sadece kendi telefonunuzdan değil, gönderdiğiniz kişinin telefonundan da sildiğini söylüyor. Uygulama, izniniz olmadan karşı tarafın mesajı indirmesini, paylaşmasını, hatta ekrandan görüntü almasını bile engelliyor. Ancak bunun için mesajı gönderdiğiniz kişininde bu uygulamayı kullanması gerekiyor.

Balasanyan 'Örneğin ben bir sohbet grubu oluşturur ve birkaç kişi eklersem, gruptakiler bu sohbeti görebilir ama kimse benim iznim olmadan başkalarını dahil edemez ve içerik kopyalayamaz' diyor. Balasanyan 'Burada olan, burada kalır' ilkesini benimsediklerini belirtiyor.

Strings uygulaması, türünün ilk örneği değil. Ancak beta versiyonunun çıkarıldığı 31 Aralık'tan bu yana popüleritesini oldukça arttırmış durumda. Balasanyan, 1000 kullanıcısı olan uygulamanın, o zamandan bu yana 40 bin kişi tarafından indirildiğini söylüyor.

teknolojioku

Kaynak: http://www.teknolojioku.com/haber/yan...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?