Görüş Bildir
Haberler
WADA'dan İki Milli Atlete İyi Haber

WADA'dan İki Milli Atlete İyi Haber

Fatih
13.01.2015 - 22:12

Dünya Dopingle Mücadele Ajansı, iki genç atletin cezasını 6 aya indirdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Dünya Dopingle Mücadele Ajansı'nın (WADA), iki milli atletin '2 yıl müsabakalardan men' cezasını 6 aya indirdiğini söyledi.

Çintimar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) ve WADA'nın, Türkiye'nin dopingle mücadelesini takdirle karşıladığını belirtti. Çintimar, 'WADA, dopingle olan mücadelemize olan inancı nedeniyle iki genç atletimizin cezasını 6 aya indirdi. Batuhan Buğra Eruygun ve Burak Demir'in, yaşlarının genç olması ve bu nedenle atletizme kazandırılmaları açısından çok önemli bir karar' ifadelerini kullandı.

WADA'nın, federasyonun herhangi bir talebi olmadan kendi aldığı karar sonrasında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Dopingle Mücadele Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Rüştü Güner ile irtibata geçtiğini anlatan Çintimar, şunları kaydetti:

'Rüştü Güner'den, federasyonun dopingle mücadeledeki ciddiyeti ve kararlılığını dinleyen WADA yetkilileri, kendi istekleriyle bize böyle bir jest yaptılar. Bize de TMOK aracılığıyla bildirdiler. Bu gelişmenin Aslı'nın (Çakır Alptekin) Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinde (CAS) süren davasına da pozitif yönde yansıyacağına inanıyorum. Çünkü WADA artık bize inandı. Gerçek anlamda mücadele verdiğimizi biliyor. Biz de resmi yazı elimize ulaşır ulaşmaz, hem teşekkür dileklerimizi içeren hem de mücadelemizi anlatan bir yazıyla cevap vereceğiz.'

Federasyon Disiplin Kurulu, 2013 Ağustos'ta aldığı kararla aralarında Batuhan Buğra Eruygun ve Burak Demir'in de yer aldığı 31 sporcuyu 2 yıl müsabakalardan men etmişti.

TRTSpor

Kaynak: http://www.trtspor.com.tr/haber/diger...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın