Türkiye’den Çıkan ve Kendi Alanında Dünya Devi Bir Markaya Dönüşen V-Count ile Tanışın!

2PAYLAŞIM

Sayma odaklı girişim V-Count, Demirhan Büyüközcü ve Kaan Kayabalı tarafından 2006 yılında hayata geçirildi ve 100 ülkede 500’den fazla kurumsal firmaya hizmet veriyor!

V-Count'ın hikayesi bir hayli ilginç...

Demirhan Büyüközcü ve Kaan Kayabalı’nın halı sahalardaki topu takip etmek amacıyla yaptıkları proje “Yeni İşler Yeni Fikirler” yarışmasında 2. olarak her şeyin başlangıcı olan o adım bu proje ile atılmış. Zaman içinde çuval sayma, zeytin sayma ve araç sayma gibi evreleri tamamladıktan sonra en son teknoloji ile donatılan insan sayma haline evrilmiş.

Zamanla Defacto, LC Waikiki, Vestel ve Arçelik gibi büyük şirketlerle
çalışmaya başlayan ve aldıkları referanslar ile bu teknolojiyi global'e
taşıyan V-Count, şu anda ise İsveç'te 100 den fazla ICA Süpermarkete ve
Bosch, Sephora, Yves Rocher, IKEA, Crocs gibi dünya devi markalara
“Mutlu Müşteriler” anlayışıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Bu başarının en büyük sırlarından biri ise birden fazla alanda büyümeye çalışmaktansa tek bir alanda dünya devi olma fikri.

Çuval sayılan, zeytin sayılan, araç sayılan dönemde verilen kritik bir karar bütün şirketin ve sektörün gidişatını pozitif yönlü değiştirmeye yetmiş. O dönemde %70-80’e varan değer kaybını göze alan şirket, ihtiyaç ve istek doğrultusunda yalnızca tek bir alana, yani insan saymaya kendini adamış. İş ortakları ve partnerlerinden gelen sürekli geri bildirimler ve yapıcı eleştiriler ile kendine her gün hem donanım hem yazılım anlamında çok şey katan şirket, şu anda Türkiye’de rakipsiz, global pazarda ise arkasında milyon dolarlık yatırımcıları ve fonları olan rakip şirketleri takip etmek yerine, trendleri belirleyerek ve global rekabette ilk 5 içerisinde yer alarak ülkemizi gururla temsil etmekte.

2013 yılında birkaç ülkeye daha küçük çaplı sensör satışları yapılırken, şu an V-Count’un 100’den fazla ülkede 40.000’den fazla sensörü bulunuyor.

Önemli markaların Türkiye ofisleri üzerinden kurulan sağlam ilişkiler ve referanslar ilk etapta V-Count’un Samsonite ve Tumi gibi markaların globaldeki şubelerinin de V-Count sensörleri ile donatılmasıyla uluslararası anlamda önemli adımlar atılmasına vesile oldu. Satış yapılan ülkeler arasında ise Kanada, İsveç, Amerika, Balkanlar ve diğer ticaret ağının gelişmiş ve bilinen olduğu bütün ülkelerin yanında ; Barbados, Belize, Mauritius adası gibi ülkelere de ihracaat yapabilecek kadar gelişmiş bir global ağa sahip. V-Count’ın bu kadar farklı ülkeye, sorunsuz ve yüksek kullanıcı memnuniyetine sahip olmasının arkasında da yatan bir sebep var elbette ki: “Çok kültürlülük”. Şirketin bu konudaki ayırt edici özelliği yerinde görme, farklı bölgelerde lokalleşme, ürüne/hizmete müşterinin kültürünü ve değerlerini de dahil ederek onun gözünden bakabilmekte saklı.

V-Count ; süpermarketler, havalimanları, bankalar, lunaparklar, akıllı binalar, restoranlar, kumarhaneler gibi insanın var olduğu ve sayma ihtiyacının olduğu günlük hayattaki her alanda hizmet verebiliyor.

V-Count müşterilerine VCare Canlı Doluluk Oranı, Kuyruk Yönetimi, İnsan Sayma ve Demografik Analiz gibi çözümler sunuyor. Aynı zamanda şirket dünyanın en ince insan sayma cihazı olan Ultima AI ‘da sahip. Cihaz, hepsi bir arada yaklaşımı ile çift yönlü insan sayımından yaş ve cinsiyet tanımaya, kuyruk sayımından ısı haritası analizine kadar birçok çözümü tek bir cihazda toplama özelliği ile de rakiplerinigeride bırakıyor.

Şirketin en büyük ve en son teknolojik atağı olan Ultima AI, otomatik kalibrasyon özelliği ile bulunduğu çevreyi öğrenme ve herhangi bir insan katkısı olmadan kendini otomatik olarak kalibre etme özelliği ile hem zamandan hem de operasyonel maliyetten tasarruf sağlıyor. Buna ek olarak 3D aktif stereo görüş teknolojisi ile güçlendirilen Ultima AI'nın gece görüşü özelliği, zifiri karanlıkta dahi herhangi bir hayalet sayım olmadan müşterilerine kusursuzbir hizmet ve deneyim sağlamakta.

Türkiye’den dünyaya açılan ve alanında büyük işlere imza atan V-Count yaptıkları iş gibi açtıkları ofislerini de yalnızca Türkiye ile sınırlandırmamış.

Londra, Dubai ve Miami ofisleri ile de dünya çapında operasyonlarını yöneten şirket, aynı zamanda ödüllere de doymak bilmiyor. V-Count, bu sene art arda 3.kez Deloitte Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri “Deloitte Technology Fast 50” ödülüne layık görüldü. Uluslararası bağımsız raporlara göre insan sayma sektöründe ilk 5’de yer alan şirket, hazırladığı sektörel benchmark raporları ile de raporlama ve analiz konusunda da lider konumunu kimselere bırakmamış.

Misyonu ve vizyonu da ile de rakiplerinden ayrılan V-Count, daha pek çok ilke imza atmaya hazır görünüyor...

Sitelerine ulaşmak için: https://v-count.com/

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tuba-bekret-ozbek

Evet bizim firmada kullanıyor kişi sayıyor

Görüş Bildir