Tarhan Erdem: 'Türkiye Felakete Gidiyor'

 > 
75PAYLAŞIM
Tarhan Erdem: 'Türkiye Felakete Gidiyor'

CNN TÜRK’te 5N1K programına konuk olan Radikal gazetesi yazarı ve KONDA Araştırma Şirketi’nin sahibi olan Tarhan Erdem, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Çankaya’ya çıkması halinde üç görevi kendinde toplamak istediğini, bunun Anayasa’ya aykırı olduğunu söyledi. Erdem, “Türkiye felakete gidiyor” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın Çankaya’ya çıktıktan sonra, AKP Genel Başkanlığı ve Başbakanlığı da yürütmek istediğini ve bunu fiilen yapacağınısöyleyen Erdem, bu durumun Anayasa’da çerçevesi çizilmiş olan rejimin işleyişi açısından tehlikeleri beraberinde getireceğini ifade etti. Erdem, halkın böyle bir durumu kabullenmeyeceğini ve ilk seçimde tepkisini vereceğini öne sürdü.

Bu durumun ülke için olduğu kadar Başbakan Tayyip Erdoğan için de tehlike olduğunu vurgulayan Erdem, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı bile olmaması gerektiğini söylerken şöyle konuştu:

“Erdoğan’ın amacı Cumhurbaşkanı olup, Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığını da bir arada götürmek. Ama bu anayasal yetkilerin gaspıdır. Millet böyle bir anayasa ihlalini cezasız bırakmaz. Başbakan Erdoğan en geç bir iki sene içinde bunun bedelini çok ağır öder. İnşallah oyla gider. Bu da iyi bir şeydir. Oy alamaması ve düşmesi. Başbakan, Cumhurbaşkanı olmak istiyor. Ve bununla iktidarını muhafaza edeceğini sanıyor. Bununla iktidar muhafaza edilmez. Ben şimdi söyleyeceğim, başka şeyler anlatılacak. Bu manada söylemiyorum. Ama bir felakete gidiyor Türkiye. Ben bu yaşta bunu söylüyorum, neden gençler söylemiyor bilmiyorum. Gençlerin de söylememesini mazur görüyorum. Bildiğim, inandığım bir şeyi söylemezlik edebilir miyim?”

Zete

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir