Görüş Bildir

Soma'daki Facianın Soruşturmasını Akhisar Başsavcılığı Yürütüyor

Haberler
> Soma'daki Facianın Soruşturmasını Akhisar Başsavcılığı Yürütüyor

Soma’nın Eynez Karanlıkdere Mevkii’nde bulunan özel bir kömür işletmesinde trafo patlamasından yangın çıktığı ve ölüm olayının yaşandığı ihbarı üzerine soruşturma başlatıldığı belirtilen, Başsavcı Bekir Şahiner imzalı yazılı açıklama şöyle:

“Soma Cumhuriyet Savcıları tarafından gerekli incelemenin delil tespiti yapıldı. Tutanaklar tanzim edildi. Lehe ve aleyhe olan delillerin toparlanılarak soruşturmanın ivedi bir şekilde Soma Cumhuriyet Savcıları tarafından tamamlanması noktasında gerekli işlemleri yapıldı.

Soma Cumhuriyet Savcısı talimatı ile bilirkişi heyeti oluşturuldu. Olay yerinde delil tespiti yapılarak bilirkişi heyeti marifeti ile gerekli delil tespiti çalışmalarının yapılması noktasında tüm önlemler görevli Soma Cumhuriyet Savcılarımız tarafından alındı.

Olayın fail veya faillerinin kusur durumunun tespiti noktasında soruşturmayı yürüten görevli Soma Cumhuriyet Savcıları tarafından gerekli çalışmalar başlatılıp süratli bir şekilde devam ettirildi. Olay yerinden çıkan cesetler üzerinde görevlendirilen 11 Cumhuriyet Savcısı marifeti ile gerekli ölü muayene işlemlerinin yapıldı.” (DHA)

Kaynak: http://zete.com/somadaki-facianin-sor...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?