Görüş Bildir
Haberler
Smartthings Artık Samsung'un Alt Firması

Smartthings Artık Samsung'un Alt Firması

Ayhan
17.08.2014 - 13:41 Son Güncelleme: 17.08.2014 - 15:34

Smartthings Artık Samsung'un Alt Firması

Güney Kore 'nin dev teknoloji şirketi Samsung , çok önemli bir satın alma işlemi gerçekleştirdi. Akıllı cihazların yanı sıra teknolojik ev aletleri de üreten şirket, daha kullanışlı olacak şekilde tüm cihazları ergonomik hale getirerek akıllı bir ev konsepti oluşturmanın planlarını hazırlıyor. ('üzerime oturma, akıllıyım ben!' diyecek koltuklar yakında başımıza kakılırsa şaşırmamak lazım)

Geçtiğimiz günlerde Apple 'ın güncellenebilir iOS 8 işletim sistemi ile tüm elektronik cihazların kontrol edilebileceğine dair haberler çıkmıştı. Samsung da, sanki bunu doğrularcasına bir hamle yaparak akıllı ev kontrol ünitesi üreticisi olan 'i satın aldı.

Kapıların, lambaların, elektronik eşyaların akıllı telefon ya da tabletlerle kontrol edilebileceği bilinen Samsung 'un, 'e 200 milyon dolarlık bir ödemeyle sahip olduğu açıklandı. Evler için elektrik tasarrufu, ışık kontrolü gibi sistemler geliştiren , Samsung tarafından satın alındığı için bundan sonra iOS ve Android uygulamalarıyla kontrol edilemeyecek.

Kaynak: http://www.webtekno.com/akilli-ev-sis...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın