Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sigara Tiryakileri Dikkat: Elektrikli Sigaralar %95 Oranında Daha Az Zararlı!

458PAYLAŞIM

Britanya'da Sağlık Bakanlığı temsilciliklerinden yapılan açıklamaya göre; elektronik sigaralar tütünden yaklaşık %95 daha az zararlı.

Son günlerde daha sık görmeye başladığımız elektronik sigaralar bu yüzden sigarayı bırakmak isteyen tiryakilere yardımcı olabilecek yöntemler arasında, ilk sıralarda yer alıyor.

Kaynak: http://www.theladbible.com/articles/a-st...

Geçtiğimiz Haziran ayında American Physiological Society nikotinin her şekilde insan vücuduna zarar verdiği öne sürülmüştü. Ancak bu yeni çalışma bu bilgilere meydan okuyacak gibi gözüküyor.

''Elektronik sigaralara tehlikeli değil diyemeyiz fakat sigarayla karşılaştırıldığında verdiği zarar çok daha az.''

Profesör Kevin Fenton - Public Health England

Sigara kullanımına bağlı hastalıklara genel olarak sigaranın içinde bulunan kimyasallar neden oluyor. Elektronik sigaralarda ise bu kimyasallar bulunmadığı için Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birçok ülkede özellikle sigarayı bırakmak isteyenler arasında yaygınlaşmaya başladı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ugurveugur

İnsan nostalji olsun diye Bafra sigarasını üretmez mi be.

eren-bulut

Çivi çiviyi söker.

iagoaspas

Zamanında doktorların tavsiye ettiği bir tütün ürünüydü sigara. Daha sonra insanlar nasıl bağımlı hale geldiler. Ekilen biçilen arazi miktarı azaldığı için, tekel oluşturmuş şirketler, şimdi elektronik sigaraya özendirmeye çalışıyorlar. Neden? Sen sanıyor musun ki senin sağlığını düşünüyorlar? Açın bakın, Türkiye bile 1935'e kadar uyuşturucu (eroin) üretip sattı, ihraç etti. Hatta bunu devlet kendi yaptı. Kimse senin sağlığını düşünmüyor. Elektronik ya da değil; SİGARA SAĞLIĞA ZARARLIDIR. İçmeyin amına koduğum meretini.

dersunun-capitani

Ulan 4,5 yıl bıraktık, 5 gündür tekrar başladım. İlk 3 gün iyiydi keyif alıyodum ama şimdi rutine bindi sanki hiç bırakmamışım gibi keyif de vermiyor ama bağımlılık işte napcan.

clark-methenson

disleri sarartiyor ..

dersunun-capitani

Mr sonucu bekliyorum, kötü çıkarsa zaten içmemem için bir sebep kalmıyor gittiği yere kadar. İyi çıkarsa bırakacağım ama :)

Gizli Kullanıcı

evet bilim adamlarının kafayı yediği ortada lan delirdiniz mi siz sigarayı bırakmak isteyen insana sigara sunuyorsunuz sizi tebrik ediyorum valla müthiş bir buluş gerçekten

Görüş Bildir