Seks Sırasında Konuşmak ya da Konuşmamak, İşte Bütün Mesele Bu! Peki Hangisi Doğru?

11PAYLAŞIM

Seks sırasında konuşulmalı mı, konuşulmamalı mı? Seks konusunda herkesin en merak ettiği soru budur hiç şüphesiz. Doğru bilinen yanlışlar seks hayatınızı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle belli kalıplara konulmuş sınırların dışına çıkmak partnerler arasındaki uyumun artmasına yardımcı olur. Haydi, bu sorunun cevabına birlikte bakıp birlikte aydınlanalım.

Ülkemizde seks üzerine kurulan tabular hala daha etkisini sürdürüyor. E hal böyle olunca, seks hakkında bilinmeyen ve herkesin kafasını kurcalayan sorular da bir hayli fazlalaşıyor.

Bu sorular arasında kişilerin kafasını en çok karıştıran da; seks esnasında konuşmalı mı konuşmamalı mı?

Bu konuda her iki yargıyı savunanların da sayısı epey fazla. Kimilerine göre konuşmamak konsantrasyonu artırırken kimilerine göre de heyecan katıyor.

Ancak şimdi size bu konu üzerine uzmanların yaptığı bir açıklamayı paylaşacağız.

Klinik seksolog ve seks terapisti olan Cyndi Darnell'e göre seks sırasında oluşan sessizlik partnerlerin birbirlerini anlamalarını zorlaştırıyor.

Uzman seksolog Cyndi Darnell, sessizliğin partnerlerin aklından geçenleri okumayı zorlaştırdığını ve işitsel bir geri bildirimin çiftler için çok daha iyi olduğunu söylüyor.

Seks sırasında, çiftlerin birbirleri ile konuşmaları sanılanın aksine daha iyi konsantrasyon ve daha çok zevk sağlar.

Elbette ki gereksiz sohbetlerden kaçınılması gerekiyor. Bu, beklenenin aksine olumsuz bir duruma sebep olabilir.

Peki, seks yaparken konuşmak anın büyüsünü gerçekten kaçırır mı?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişse de tutkulu bir ilişkide seks yaparken konuşulur.

Seks sırasında konuşurken kendinizi olabildiğince serbest bırakmalısınız.

Konuşmak için kendinizi sınırlamanıza gerek yok. Hatta "talk dirty" olarak da tabir edilen açık saçık konuşmayı deneyebilirsiniz.

Başka bir deyişe göre çiftler yatakta ne kadar fazla iletişim kurarsa seks de o derece etkili olur.

Yapılan araştırmalara göre; cinsel yaklaşım gösteren partnerler seks sırasında konuştuklarında ruh halleri de bu durumdan olumlu şekilde etkileniyor.

Ayrıca çiftlerin seks yaparken birbirleri ile konuşması daha fazla paylaşım yapmalarına ve birbirlerini daha iyi tanımalarına da fırsat veriyor.

Birçok çift, açık açık konuşmaktan çekinir ve seks sırasındaki gerçek hislerini saklarlar. Bu durum, çiftlerin arasında istemeden de olsa gizliliğe neden oluyor. O yüzden konuşarak kendinizi ifade etmek çok faydalı olacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
voyager26

En iyisi küçük enişteyi salıvermek tutmaya hiç gerek yok :)

Görüş Bildir