Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sağlık Çalışanları Ne Kadar Yıpranma Payı Alır?

Anasayfa > Cafe

Sağlık çalışanları ne kadar yıpranma payı alır?

Sağlık-Sen’in hafta sonu gerçekleştirdiği toplantıda gündeme gelen fiili hizmet süresi zammı talebine, Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ın, ‘Sağlık çalışanları da yıpranma payını hak ediyor’ açıklaması sağlık çalışanlarının umudunu artırdı.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının bir çok sorunu bulunduğunu, ancak fiili hizmet süresi zammıyla, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasının acilen çözülmesi gereken bir sorun olduğunu söyledi.

Bu yöndeki taleplerini toplu sözleşme, kamu personeli danışma kurulu, kurum idari kurul toplantılarının yanı sıra TBMM’de ilgili platformlarda dile getirdiklerini hatırlatan Memiş, “Sağlık çalışanlarına fiili hizmet süresi zammı verilmesiyle ilgili talebimizi şu örnekle daha somut hale getiriyoruz: Bir kaza sonrası olay yerine güvenliği sağlamak için polis veya asker geliyor. Kurtarma çalışması yapmak ve olay yerini temizlemek için itfaiye geliyor. Kazayı haber yapmak için gazeteci geliyor. Kazaya karışan vatandaşlara müdahale etmek ve can kurtarmak için sağlık görevlileri geliyor. Kaza yerine gelen herkes yıpranma payı alırken, sadece sağlık görevlileri yıpranma payı alamıyor. Çalışanların büyük bir kısmı (yüzde 86,8) şiddet görmüş, büyük bir kesimi (yüzde 81,9) şiddet görme endişesiyle görevini yapıyor. Bu zor şartlarda çalışan sağlık çalışanlarına fiili hizmet süresi zammı acilen verilmelidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.memuruz.net/saglik-calisan...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?