Sadece İnternetten İzlediği Videolarla 4 Çocuğu ve Kendisi İçin Bir Ev İnşa Eden Anne Gibi Anne

-

Arkansaslı Cara Brookins 4 çocuğunu da yanına alıp hayatını geçirebileceği bir ev inşa etti. Hayatı boyunca iki şiddet dolu evlilik geçiren ve akli dengesi yerinde olmayan bir adam tarafından takip edilen Cara, öz güvenini, gururunu, umudunu yitirmişti ki... Boredpanda'dan derlediğimiz bu olaylar gelişti.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/mother-builds-...

Bu aile, Cara Brookins ve çocukları Jada, Roman, Drew ve Hope.

Cara'nın romantik ilişkileri hep sıkıntılı olmuş. Yaşadığı iki evlilikte de şiddet görmüş ve aklı dengesi yerinde olmayan bir adam tarafından takip edilmiş. Bütün aile bu sıkıntılardan zarar görmüş.

“Çocuklarımın ve benim bir şeylere ihtiyacımız vardı,” diyor Cara.

Fakat “Utanıyordum ve çocuklarımın öz güvensiz büyüdüklerinden endişe ediyordum. Çaresizlerdi." diyen Cara ipleri eline almakta gecikmedi.

17, 15, 11, ve 2 yaşlarında olan çocuklarını yanına aldı ve bir ev inşa ederek tertemiz bir sayfa açmaya karar verdi.

Yeni bir ev almaya yetecek paraları yoktu, yeni bir ev yapma konusunda ise bilgisizlerdi. Ama bu onları durdurmadı!

Bankadan 150,000 dolarlık bir kredi çekip malzeme aldılar, Youtube'da 'nasıl yapılır' videoları izleyerek ve takım ruhuna inanarak BAŞARDILAR!

Yeni bir ev inşa etmeyi öğrenirlerken,

Beton dökmeyi...

Tuğla dizmeyi...

Ve birlikte çalışmayı deneyimlerken,

Kırık dökük bir aileyi tekrar bir araya getirebilmeyi de başardılar.

Sonra bir de baktılar ki...

Kendilerine 300 metrekarelik, 5 yatak odalı, 3 arabalık garajlı, altında bir dükkanı olan ve üzeri ağaç evden oluşan harika bir ev yapmışlar.

Aile gücünü tekrar topladı.

Cara ve mutlu çocukları 8 yıldır bu 'Inkwell Malikanesi'nde yaşıyor.

Cara şimdi gururla şunu söyleyebiliyor; "Çocuklarım artık korkusuzlar."

Cara bu cesaret hikayesinde elde ettiklerinden memun. Çocukları da kendine güvenlerini toparlamış durumda. "Her şeye girişiyorlar. Onlara söyleyip de yapamayacakları hiç birşey yok. İnanılmaz bir durum."

Cara hakkında daha fazla bilgiye kendi sitesinden de ulaşabilirsiniz. https://carabrookins.com/about/

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sinemis-bige

İyi güzel de temelsiz bir ev yapmışlar yanlış mı görüyorum?Yooo...Bayağı bayağı zemine bi beton dökmüş üzerine yapmışlar evi,dümdüz.Bilemedim.Şimdi "sen çok biliyon" diyenler olacaktır ama bu iş böyle değil midir? Hiç mi inşaat görmedik.

bekir-aslamaci

Prefabrik ev dedikleri bu oluyor sanırım.Prefabrik ev için özel temel gerekmez diye biliyorum.

Gizli Kullanıcı

Kadın bunları yaparken bir de blog kurmuş ve süreci fotoğraflamış, reklam almış ve ev bitince de kitap yazmış. Yani nereden baksanız kredinin iki katı cebine girmiş. Hali hazırda iyi bir işi ve sigortası varmış para yokmuş ama kredi alabilme imkanı yüksekmiş.

sevil-kacar2

Güçlü kadın olmayı geç kadın olmak çok zor bu devirde, takdir ettim gerçekten. Ama bir gariplik var, hadi diyelim kadın evin nasıl yapıldığını internetten öğrenmiş olabilir, ama hiç mi bunları denetleyen bir kurum çıkmadı, 'bi dk arkadaş kafana göre ev yapamazsın inşaat için statik proje yaptırmak zorundasın, ya da uzman birinin kontrolü olması lazım' diye. Çok garippp?? Bu arada arsa da bildiğin devasa orman.

efe-safak-sengul

Waow

10edio

iyi de benim anlamadığım ev almak iççin paraları yoktu diyor ama ev yapmak için 150bin dolar kredi aldı diyor: 1-abd bankaları hiçbirşeyi olmayan ve teminat gösteremeyen herkese bu kadar yüklü miktar kredi veriyor mu? 2-50bin dolar hazır bir ev almaya yetmiyormuymuş ki evlerini kendileri yapmaya karar vermişler? kafamda deli sorular...

Görüş Bildir