Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ölüm Tehlikesiyle Yaşayan Albino Hastası Çocuklar New York'ta Mutlu Sona Kavuştu!

 > -

Tanzanya'da siyahilerin yoğunlukta yaşadığı bölgede Albino hastası olmanın zorluğu, anlatması öyle zor bir durum ki... Hastalıklarından dolayı, renkleri diğer insanlara göre oldukça beyaz olan albino hastası çocuklar, büyücü oldukları düşünüldüğü için büyük bir tehlike altında yaşamaya çalışıyorlardı.

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/articles/hunted-...

Emmanuel Rutema, Kabula Masanja, Pendo Noni, Baraka Lusambo ve Mwigulu Magesa albino oldukları için uzuvlarını kaybettiler. Sebebiyse albino değil, insanlar...

Gerçek bir vahşet yaşanıyor... Evlerini yıkıyorlar ve doktorlara satmak umuduyla bazı uzuvlarını kesiyorlar.

Ve hayatlarında beklenmedik bir gelişme oluyor. Yaşları 5 ile 17 arasında olan bu 5 talihsiz çocuk, bir mucize ile karşılaşıyor.

Amerika'da bulunan Global Tıbbi Yardım Kuruluşu'nun kurucusu Elissa Montanti, onları New York'ta yepyeni bir yaşama çağırıyor. Ve hayatları kurtuluyor... Ayrıca, hepsi kaybettikleri uzuvların yerine yapay uzuv ahibi olurken, güvenli birer eve de kavuştular.

Şimdi, Tanzaya'daki o korkunç yaşantılarından uzak, yeni ve güvenli yuvalarında yüzüyor, doğum günlerini doyasıya kutluyor ve çocuk olduklarını hatırlıyorlar...

Çocukların hayatını kurtaran ve onlara güvenli bir yuva sunan tüm ekibi ayakta alkışlıyoruz... 👏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
miss-simpson

cahillik ve yobazlık bir tarafta masum çocuklar diğer tarafta

degiiisik

insanın caniliği başka hiç bir canlıda yok.

Görüş Bildir