Öğrenmeye Aç Bünyelerin Yamyam Gibi Saldıracağı 15 Enteresan Bilgi

-

Bilgi açlığınızı doyurmaya geldik...

1. Gine'nin başkenti Konakri'de, fakir öğrenciler ders çalışmak için hava alanının otoparkını kullanıyorlar. Çünkü burası şehir ışıklarının hiç sönmediği nadir yerlerden birisi.

2. Amazon Ormanları, dünyadaki oksijenin %20'sini üretiyor.

3. Eski Mısır'da, tanrıların sık sık mastürbasyon yaptığına inanılıyordu ve bu hareket büyülü ve yaratıcı olarak görülüyordu. Hatta Tanrı Atum'un, evreni mastürbasyon ve boşalma sayesinde yarattığına dair bir inanış vardı.

4. BBC, 18 Nisan 1930 tarihindeki yayınında "Bugün hiç yeni haber yok." diye ilginç bir duyuru yaptı ve haber yerine insanlara piyano dinletti.

5. Hamileyken spor yaparsanız, bebeğinizin kalbi çok daha sağlıklı ve güçlü olacaktır.

6. Antik Yunan'da birine elma fırlatmak, o kişiye aşık olduğunuz ve evlenmek istediğiniz anlamına geliyordu. Elma, bir nevi aşk mektubu sayılıyordu yani...

7. İnsanlar iki ya da üç günde bir duşa ihtiyaç duyarlar. Eğer her gün duş alıyorsanız, bu sadece vücudunuza zarar verecek ve boşa su israfına neden olacaktır.

8. Burundanga Ağacı'ndan elde edilen toz, dünyadaki en güçlü uyuşturucu olarak biliniyor. Bu maddeye maruz kalan kişi, kendini tamamen kaybedip karşısındakinin her isteğini yerine getirebilir.

Burundanga, bir zamanlar CIA tarafından da gerçeklik serumu olarak kullanılıyordu.

9. Fiziksel temas, sağlık açısından oldukça önemli. Yapılan araştırmalara göre birine sarılmak veya dokunmak hem anksiyeteyi azaltıyor hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

10. Bir kel kartalın tüylerinden biri koptuğunda, dengesinin bozulmaması için diğer tarafındaki tüyü de kendisi koparır.

11. Morgan Freeman, oyunculuğa ilk kez 12 yaşındayken başladı. Üstelik bu kendi isteğiyle olan bir durum değil, bir tür cezaydı; çünkü Freeman, sınıf arkadaşlarından birini rahatsız etmişti.

12. Norveç bayrağının içinde Endonezya, Polonya, Hollanda, Finlandiya, Fransa ve Tayland olmak üzere tam 6 farklı ülkenin bayrağı vardır.

13. 1986 yılına kadar Alaska'da ev satın alma gibi bir durum yoktu. İstediğiniz yere bir ev inşa edebiliyordunuz ve orası size ait oluyordu.

14. Dünyadaki altınların %11'i, Hintli kadınların elinde bulunuyor. Bu oran Amerika, IMF, Almanya ve İsviçre'nin toplam altın miktarından çok daha fazla.

15. Veronica Seider adlı bir kadın, normal insanlardan 20 kat daha keskin bir görüş yeteneğine sahip ve yaklaşık 1.6 km öteden insanları ayırt edebiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
benmutlu

16 OHAA ÇOK İLGİNÇ

yaren-ilgin

Bugün de doyduk Allah'a şükür. 😌

m.-fatih-saglam

günlük kültürümüzü de aldık oh...

Gizli Kullanıcı

#3 bi nevi doğru,şu şekilde;canlılar çiftleşmese çoğalmaz..herşeyin kilit noktası o.. #4 keşke bizde de bigün haber olmasa ve piyano dinlesek.. #6 elma yasak aşkı simgeler.. #7 normali 2-3 günde birdir aynen, #8 imperius laneti gibi😲.. #9 sarılacak kimse yok, #10 üzüldüm #13 süpermiş #15 çok ilginç😲...

askito-muyum-ben

Az geldi.

Görüş Bildir