Ne Kadar Fakirsin?

 > 
4.4bPAYLAŞIM

Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz ama, biz biliyoruz...

1. Ne sıklıkla şans oyunu oynarsın?

2. Diyelim ki kazı kazandan 1TL çıktı ne yaparsın?

3. Peki ya yerde para bulsan ne yaparsın?

Bana denk gelmez o para
Haramdır o; almam
Çaktırmadan cebe atarım
Yere bakarak yürümem ki!
Ne parası?
Kaç para?

4. Daha önce hiç para ödülü veren bir TV yarışmasına başvurdun mu?

5. Sırf AVM'lerdeki araba çekilişleri için özellikle alışveriş yaptığın oldu mu?

6. Faturalarını; mesela elektrik faturanı nasıl ödersin?

Otomatik ödemede
Bir başkasına kitlerim
Elektrik kesilince kafama dank eder
Tam gününde öderim
Ne elektriği be! Mum yakıyorum ben
Öderiz ya

7. Peki çok zengin olsan paralarını nerede saklardın?

Yurt dışında bir hesapta
Gizli bir kasada
Bankaya yatırırım
Zenginlik kim, ben kim
Koynumda
Yastığımın altında

8. Son soru: Kredi kartı mı, nakit mi?

Fakirim, fakirsin, fakir, fakiriz...

Ah bu fakirliğin gözü kör olsun! Ne olacak senin bu halin? Bırak şans oyunlarından medet ummayı, şans oyununa yatıracak paran bile yok ki. Utanmasan açlıktan duvarlara ekmek banacak haldesin. Neyse canım, ömür boyu fakir kalacak halin yok herhalde. Ümidini kaybetmezsen, bir gün sen de köşeyi dönebilirsin! (ümidini kaybetti)

Pintisin pinti!

Sen bu pintilikle cebindeki akrebi bile satarsın!Senin var ya aklın çıkar da, cebinden para çıkmaz. Cüzdanında ne kadar paran olduğunu da son kuruşuna kadar bilirsin. Sonu ".99'la" biten bir şey satın aldığında, o minnak 1 kuruşu bile sorarsın sen. Böyle böyle zengin olacağını sanıyorsan, unut gitsin. Bu pintilikle ancak elindeki parayı koruyabilirsin. Para harcanmadıkça, yenisi kazanılmaz.

Seni kirli çıkı seni!

Seni şöyle bir güzel sallasak, ayak parmaklarının arasından bile para dökülür. Hiç yemin etme şimdi, biliyoruz paran var. Henüz köşeyi dönmüş değilsin; ama emin adımlarla ilerliyorsun. Kendine özgü taktiklerin var. Kimseye belli etmesen de her zaman bir B planın var, yani senin sırtın yere gelmez. Bravo valla, böyle giderse yarın öbür gün köşeyi dönersin sen!

İyi de sen zaten zenginsin!

Sen ya da ailen köşeyi döneli çok olmuş! Sizde para "çok" gibi yani. Napolyon'a şapkasını ters giydirirsiniz siz. Para para para işte bütün mesele bu! Sahi paraya nasıl hitap ediyorsunuz kuzum?

Senin bu yancılığın herkesi bezdirmiş!

Nereye kadar böyle para isteyeceksin ailenden? Arkadaşların bile bıktı artık "param yok" demenden. Biraz kendine çeki düzen ver. Hayat böyle ekmek elden su gölden gitmez ki. Elbet kendi ayaklarının üzerinde durman gereken gelecek. O zaman ne yapacaksın? Çok geç olmadan harekete geç, kendine bir gelecek planı yap bizce.

Tam kıvamında!

Ne büyük bir zenginlik hırsın var, ne de parayla saadetin olmayacağına inanacak kadar hayalcisin. "Olsa da olur, olmasa da" yerine "Olsa ne güzel olur" diye düşünüyorsun. Haklısın da! Sonuçta para olmadan hiçbir şey olmuyor bu dünyada. Sen böyle devam et, belli mi olur belki bir gün piyango sana da vurur!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ege-kaan-yilmaz

Ah bu fakirliğin gözü kör olsun! Ne olacak senin bu halin? Bırak şans oyunlarından medet ummayı, şans oyununa yatıracak paran bile yok ki. Utanmasan açlıktan duvarlara ekmek banacak haldesin. Neyse canım, ömür boyu fakir kalacak halin yok herhalde. Ümidini kaybetmezsen, bir gün sen de köşeyi dönebilirsin! (ümidini kaybetti)!!!

ege-kaan-yilmaz

Ah bu fakirliğin gözü kör olsun! Ne olacak senin bu halin? Bırak şans oyunlarından medet ummayı, şans oyununa yatıracak paran bile yok ki. Utanmasan açlıktan duvarlara ekmek banacak haldesin. Neyse canım, ömür boyu fakir kalacak halin yok herhalde. Ümidini kaybetmezsen, bir gün sen de köşeyi dönebilirsin! (ümidini kaybetti)

ege-kaan-yilmaz

Ah bu fakirliğin gözü kör olsun! Ne olacak senin bu halin? Bırak şans oyunlarından medet ummayı, şans oyununa yatıracak paran bile yok ki. Utanmasan açlıktan duvarlara ekmek banacak haldesin. Neyse canım, ömür boyu fakir kalacak halin yok herhalde. Ümidini kaybetmezsen, bir gün sen de köşeyi dönebilirsin! (ümidini kaybetti) BABAM LAPTOP ALCAKTI CORONA YÜZÜNDEN BATTIK FAKİRİZ ALLAH İÇİN YARDIM EDİN.

mehmet-kopar

annene ekmek banarım oç

onur-golge

duvara ekmek banmak :D

Görüş Bildir