Minder Üzerindeki Şovuyla Görenlerin Ağzını Açık Bırakan Jimnastikçi: Katelyn Ohashi

90PAYLAŞIM

"Şampiyonlar yeri zemin değildir!" vücudu konusunda sürekli eleştirilen Katelyn'in aldığı övgüler arasındaydı! ABD'de kolej seviyesinde yarışmaya devam eden genç jimnastikçinin, geçtiğimiz hafta sergilediği performans sosyal medyanın ilgisini çekti! Popun kralı Michael Jackson ve karşınızda jimnastik minderini ateşe veren sporcu!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/adeonibada/kate...

Katelyn Ohashi jimnastik rutiniyle sosyal medyada yine 'trending' oldu!

Aslında belki de Katelyn Ohashi'yi geçtiğimiz yıl yaptığı Michael Jackson temalı jimnastik serisi ile hatırlarsınız?

UCLA'e 2015 yılında yazılan Katelyn, Michael Jackson'dan aldığı ilhamla, popun yıldızına harika bir anma dansı yapmış oldu!

Performanslarında da MJ'den dans figurleri alan Katelyn, sosyal medyada da hayranlığını sık sık dile getiriyor.

Geçtiğimiz cumartesi günü Kanada'da yapılan bir üniversite turnuvasında mindere çıkan Katelyn, tüm seyirciyi kendine hayran bıraktı!

"Babam dedi ki, 'The Beam de nedir? Ben hiç öyle bir şey duymadım. ahahahahah Ben 18 yıldır jimnastik yapıyorum aslında. Ama şimdi anladı."

Seattle doğumlu genç sporcunun, yaşadığı tüm sakatlanmalar, iki omzunda da meydana gelen yırtılmalara rağmen ortaya çıkardığı performans inanılmazdı!

Players' Tribune'ün haberine göre hem sakatlanmalar hem de yüksek seviye yarışmaların getirdiği fiziksel baskılar yüzünden erken emekliye ayrılmayı seçen Katelyn, üniversite yarışmalarında spor kariyerine devam etmeyi tercih etti. 

Katelyn şöyle diyor; "Hiç kimse yaşadıklarımı anlamıyordu, ve sorunlarımdan bahsedemiyor ya da halka açık şekilde konuşamıyordum. Aslında sakatlandığım için mutlu oldum."

"Bedenimin ne kadar genişlediğinin utanç verici olduğu söylendi bana. Uçamayan bir kuşa benzetildim. Bunlar sakatlanmadan önce duyduğum şeylerdi, çok zayıfken bana söylenen şeyler. Peki kilo aldığımda benim hakkımda ne düşüneceklerdi? Kendimi öyle kabul edemiyordum."

Fakat Katelyn tüm bu tersliklere rağmen yine herkese parmak ısırtmayı başardı!

Şu fiziğe ve performansın akıcılığına bakar mısınız?

Teknik açıdan oldukça zor bir rutini, tereyağdan kıl çekmek gibi gösteriyor!

Ayrıca dans yeteneği de tartışılmaz!

Rutini bu kadar güzel olunca, sosyal medya yine genç sporcuyu ayakta alkışlamadan geçmedi!

1. MJ Rutini

2. Asıl rutini

3. Kinciysem, Black Widow'u kavgada bitirir.

4. 2020 Olimpiyatlarına bizim sporcumuz değil mi?

"Neden ağladım şimdi ben?"

"Kraliçe"

"Yıllardır gördüğüm en iyi jimnastikçi! Ve müziğe resmen bayıldım!"

"Bu enerji, yetenek ve güç ile kifayetsiz kaldım!"

İnsan hakları aktivisti Rev. Jesse Jackson'un tebrikler mesajı ise şu sözleri içeriyordu; "Şampiyonun yeri zemin değildir! Mümkün olmayan hayaller diye bir şey yoktur. Uçmaya devam et!"

ABD'li senatör Kamala Harris de duygularını ve tebriklerini Twitter üzerinden sundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gizem.dikmen

Japon asıllı amerikalı jimnastikçi. Sakatlığı sebebiyle bir önceki olimpiyatlara katılamamış. Bir sonraki olimpiyatlar için ise yaşlı kalıyor ama zamanın rus Svetlana Khorkina'sı 25 yaşına kadar falan katıldıysa bu popülerlikle Katelyn de katılır diye düşünüyorum.

koray-polat

Jimnastikçilere her zaman hayran olmuşumdur. Bu kıza hayranlığım iki kat oldu. Ama o dansı yaparken arkadakilerin de yapmasına anlam veremedim. Birlikte mi çalışıyorlar acaba.

Görüş Bildir