Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Milli Piyango'da Büyük İkramiye Kazanma İhtimalinizin Ne Kadar Düşük Olduğunu Yüzünüze Vuran 17 Gerçek

8PAYLAŞIM

Piyangoyu tutturma ihtimalimiz 10.000.000'da 1 olsa da bu küçücük olasılığın umudu bile onu satın almamız için ikna edici olabiliyor. Yeterince uzak bir ihtimal gibi durmuyorsa okuyacaklarınızdan sonra bir daha düşüneceğiniz kesin. Yılbaşına da az kalmışken gelin büyük ikramiyeyi tutturma ihtimalinizin ne kadar düşük olduğuna birlikte bakalım.

1. Nükleer sızıntı sebebiyle ölme olasılığınız büyük ikramiyeyi tutturma olasılığınızdan daha yüksektir.

2. Başınıza ampul düşmesi sonucu ölme olasılığınız şanslı numaraların size çıkma olasılığından daha fazladır.

3. Uçak kazasında ölme olasılığınız da bir biletle zengin olmanızdan çok daha olası bir durumdur.

4. Ölümünüzün bir eşek, at tarafından olma ihtimali piyangonun size çıkması ihtimalinden daha yüksektir.

5. Sıcak suda haşlanarak ölme olasılığınız 2 kat daha muhtemel bir durumdur.

6. Yılan sokması sonucu ölmeniz 3 kat daha olasıdır.

7. Merdivenlerden düşerek ölme ihtimaliniz ise 4 kat daha fazladır.

8. Lunaparkta ölmeniz ise büyük ikramiyeyi kazanma ihtimalinizden 4 kat daha muhtemeldir.

9. 4 kat daha fazla olan diğer ölüm çeşidiyse başınıza Hindistan cevizi düşerek hayatınızı kaybetmeniz.

10. Köpekbalığı saldırısı ile hayatınızı kaybetme olasılığı ise 5 kat daha fazladır.

11. Yataktan düşerek ölmenizin olasılığı 7 kat daha muhtemeldir.

12. Küvette boğularak ölme ihtimaliniz 15 kat daha yüksektir.

13. Tren kazasında yaşamınızı kaybetme ihtimaliniz 20 kat daha fazladır.

14. İş kazasında ölme ihtimaliniz ise 230 kat daha yüksektir.

15. Trafik kazasında ölme ihtimaliniz 1250 kat daha fazladır.

16. Kansere yakalanarak ölme ihtimaliniz 2.000.000 kat daha fazladır.

17. Ve kalp krizi geçirerek ölmenizin ihtimali büyük ikramiyeyi kazanmanız ihtimalinden 4.000.000 kat daha fazladır.

Bu yüzden olur da tutarsa kalbinizi fazla zorlamamaya dikkat edin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
l0ki

tamam oynamıyoz milli piyango filan tamam.. anladık!

csa

Benzeri, korona'dan ölme olsalığı olarak da yapılsa keşke... Şuanki duruma göre resmi rakamlar 1 koca senede bu virüsü kapanlar sadece dünya nüfusunun %0,0068 gibi birşeyine tekabül ediyor. Kapanların yalnızca %0.02'si kadarı ölüyor. Mesela 2019 yılındaki bir veriye göre; her yıl dünya genelinde 1.35 milyon insan, trafik kazasında ölüyor. Trafik kazaları, insanların başlıca ölüm sebepleri arasında 8'inci sırada yer alıyor. Korona bu senelik trafik kazalarını kıl payı geçti diyebiliriz. Ama hala kanser, kalp hastalıkları gibi hastalıkların çok gerisinde. Herkes bu bilgiler ışığında düşünebilir. Kendim vardığım sonuçları kendime saklayacağım. Merak eden konu üstüne biraz daha araştırıp, koronanın abartılıp abartılmadığını, gerçekten her gün içilen sigaralardan veya bütün sene hiç yapılmayan spordan, egzersizden, sağlıksız beslenmek ve obezite gibi şeylerden, uzun vadede ömrünüzü kısaltan, hastalıklara sebep olan şeylerden daha tehlikeli olup olmadığını düşünebilir...

bilemiyorum-altan-bilemiyorum-

trafik kazalarını düşün. eğer trafik kuralları olmasaydı, trafik cezaları olmasaydı, alınan önlemler olmasaydı acaba trafik kazaları ve buna baglı ölüm sayıları aynı kalır mıydı? mesela gidiş sağdan geliş soldan demek yerine herkes istediği yerden sürsün aracını denseydi, trafik ışıkları olmasaydı (örnekler çoğaltılabilir) kaza sayıları aynı mı kalırdı yoksa artar mıydı? kaza sayısı artınca ölümler artmaz mıydı?

csa

Ne alakası var ? Benim yazdıklarımda korona önlemlerine uymayın, gerek yok falan demiyorum. Abartılıp abartılmadığını düşünün bu rakamlara göre diyorum. Trafik için de malum kurallara uyulmuyor ve bazen ölünüyor, ama bu pek iyi bir motivasyon olmuyor kurallara uyulması için, bu yüzden her gün trafik kurallarının öneminin, uymayanların, trafikte ölenlerin sayısının vs. konuşulduğunu zannetmiyorum herhangi bir yerde :D Dediğim çok basit birşey, kıçına başına benim ne düşündüğümü tahmin ederek yorum yazmaya gerek yok. Tam olarak da bu yüzden kendi vardığım sonuçları paylaşmak istemiyordum, millete fazla laf anlatmamak için :D

bilemiyorum-altan-bilemiyorum-

trafik kazalarında ölen insan kadar corona'dan ölüm var yazmışsın. ben de diyorum ki eğer kurallar cezalar düzenlemeler olmasaydı trafik kazaları da ölümleri de alır başını giderdi. insanlar hastalanıyor, yoğun bakımlarda yatıyor, nefes alamıyorlar, ölüyorlar. hala kalkmış abartılıyor diyorsun. senin gibiler yüzünden hasta sayısı gün geçerek artıyor. sadece kendini değil başkalarını da tehlikeye atan bir düşünce yapısı bu. kendi vardığın sonuçları paylaşma zaten. kendine sakla. neyi ne kadar biliyorsun da ne sonucuna vardın. tv.de komplo teorilerini izleye izleye paranoyak bir topluma dönüştünüz.

csa

Hmm peki

bilemiyorum-altan-bilemiyorum-

#15.de aracın açılan arka kapısı kadının kafasının üstünden geçmiş. neredeyse giyotin gibi kelle gidecekmiş. allah korumuş.

pars25

harbi ya

Görüş Bildir