Kılıçdaroğlu: 'Allah'ın Verdiği Can Bu Ülkeye Feda Olsun'

 > -

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konvoyuna yapılan saldırı sonrası programına devam ederek Ardanuç'a gitti. Burada halka seslenen CHP lideri; "Allah'ın verdiği bir can, o can, bu ülke, millet uğruna feda olsun. Vatandaşa söz verdim ucunda ölüm de olsa gideceğim. Kim ne derse dersin bu ülkeye barışı, huzuru, kardeşliği getirmek için sonuna kadar mücadele edeceğim. Bu teröre karşı hepimiz dik ve onurlu duracağız. Ne terör ne de başkaları bizi yıldırır" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, konvoyuna yapılan saldırısı sonrasında Artvin Ardanuç'ta yaptığı konuşmada, "Siyasete girerken bir söz verdim. Her zaman her ortamda halktan yana olacağım. Kim ne derse dersin bu ülkeye barışı, huzuru, kardeşliği getirmek için sonuna kadar mücadele edeceğim. Ne terör ne de başkaları bizi yıldırır. Çünkü biz Mustafa Kemal'in Türkiye'sini büyütmek zorundayız. Bize cumhuriyet altın tabak ile sunulmadı. Cumhuriyeti kanla, gözyaşı ile kurduk. Hiç kimse bize silah gösterecek, tehdit edecek biz de vazgeçeceğiz. Bir canımız var. Allah'ın verdiği bir can, o can, bu ülke, millet uğruna feda olsun diyeceğiz" diye konuştu.

Artvin'de Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Silahlı Saldırı: 1 Şehit, 2 Yaralı - onedio.com
Artvin'de Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Silahlı Saldırı: 1 Şehit, 2 Yaralı - onedio.com

"Şanlı ordumuz Cerablus'a girdi destekliyoruz"

Cerablus'a yapılan operasyona ilişkin Kılıçdaroğlu, "IŞİD denen terör örgütüne dersini vermek için ordumuz Cerablus'a girdi. Sonuna kadar arkasındayız, destekliyoruz. Şanlı ordumuzu destekleyeceğiz" dedi.

13 Fotoğraf ile Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Terör Saldırısı - onedio.com
13 Fotoğraf ile Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Terör Saldırısı - onedio.com

“Bir şehidimiz var. beni en çok üzen bu. Keşke hiç olmasaydı”

Konvoyunun saldırıya uğramasına ilişkin Kılıçdaroğlu, "Bugün buraya zorlu bir yolculuk ile geldik. Gelirken bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldık. Bir şehidimiz var. beni en çok üzen bu. Keşke hiç olmasaydı. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bir şehidimizin olması beni en çok üzen şey oldu. Keşke o kurşunlar havaya atılsaydı. Sıralı ölüme hepimiz katlanırız da, babanın, annenin çocuğunu mezara koyması çok acıdır. Terör, hepimizin yüreğini burkuyor. Bu teröre karşı hepimiz dik ve onurlu duracağız. Hiçbir programımı iptal etmedim. Ne olursa olsun gideceğim. Vatandaşa söz verdim ucunda ölüm de olsa gideceğim dedim" ifadelerini kullandı.

DHA ve CNN Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir