Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşi Bırakıp Dünyayı Gezmeye Başlayan Çiftin Parası Bitti, Şimdi Tuvalet Temizliyorlar!

 > -

Chanel Cartell ve Stevo Dirnberger, bloglarında yayınladıkları bir yazı ile aslında sosyal medyada görünenden çok daha farklı bir hayat sürdüklerini yazdı.

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/stephaniemcneal/...

Her geçen gün, sabah 9 akşam 5 çalışmaktan bıkmış, işi bırakıp maceraya atılmak isteyen yeni bir çiftin haberini alıyoruz...

Tıpkı Güney Afrika'daki Chanel Cartell ve Stevo Dirnberger çifti gibi...

Reklam sektöründe çalışan çift, bu yılın ilk aylarında işlerini bırakmış ve evlerinden ne kadar uzağa seyahat edebileceklerini görmek için yola koyulmuşlardı.

İlk günden itibaren “How Far From Home” adını verdikleri bir blogla, dünyaya inanılmaz manzaralardan fotoğraflar paylaşıyorlardı. Yolcuklarından attıkları snap'lerle herkesi kendilerine hayran bırakıyorlardı.

Elbette ki tüm bu paylaşımlarla, ofise kapanmış hayatından bezmiş herkesin gözünde birer kahraman gibilerdi...

Ancak kahramanlarımız, takipçilerinin bir gerçeği bilmesi gerektiğine karar vermiş: Yunanistan'da bir plajda yoga yapmadıkları ya da inanılmaz bir manzaraya karşı keyiflenmedikleri anlarda, borç almayı alışkanlık haline getirmişler ve bununla kalmayıp nakit ihtiyaçları için tuvaletleri temizliyorlarmış...

Cartell, blogların paylaştıkları yazıda, sosyal medyada paylaştıkları fotoğrafların tüm hikayeyi göstermediğini anlatmış.

Bloglarında yayınlanan yazıda, paylaşımların yalan olmadığını, gerçekten büyüleyici yerlerde çok keyifli zamanlar geçirdiklerini ancak bunun bir de diğer yüzü olduğunu anlatmışlar. Fotoğraf paylaşmadıkları zamanlarda aslında pek de iç açıcı vakit geçirmediklerini itiraf etmişler.

Seyahat ederken kalacak yer ve yemek karşılığı takas usulu iş imkanları sunan Workaway adlı bir şirket üzerinden çeşitli işler bulduklarını anlatmışlar.

Temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ufak tefek işlere ihtiyaçları olduğunu, hatta mecbur olduklarını anlatmışlar.

Bir yerden bir yere geçerken saatlerce yolda olmak zorunda kaldıklarını, günde en fazla 5 saat uyuyabildiklerini, krakerle beslendikleri günlerin çokluğunu anlatmışlar.

Ancak karşılaştıkları tüm bu zorlukların, onlara hayatları boyunca öğrenemeyecekleri çokça şeyi öğrettiğini de eklemişler.

Reklam dünyasında kazanamayacakları pek çok deneyimi, tuvalet temizlemek gibi pis ve ağır işleri yaparken kazandıklarını söylüyorlar.

Evet, tuvaletleri temizlemek ya da biraz yemek için ağır işlerde çalışmak pek çoğunuza çekici gelmemiş olabilir... Ama her güzel şeyin bir bedeli var değil mi?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
simi_simim

Değmez, git yaz tatilinde Aslanlar gibi yap tatilini, daha kim bilir o kadının başına neler geliyordur da parasızlıktan yazmıyordur blogda

okhanos

Herkes için hala bir kahraman gibiler. Empiryalismi bırakıp tekrar empöryalistliğe dönmek ama bunu kabullenmemek. İşte bütün melese bu dostum. Büyük annenin kıçını tekmelemek, fck off dendiğinde, lanet olsun sana ve senin gibi düşünenlere diye alt yazı çevirmek.

wednesday-addams

ee herkes zengin doğmuyor tabii, herkes cesur da olamıyor.

munzuradam

Hep böyle bir haber görmek istemişimdir. Üşenmesem gidecekleri her yere önceden gider, bir kaç adam toplayıp civardaki bütün tuvaletlere s*çtırırım. Vazgeçip geri dönsün lavuklar. Ha bu kadar da sadistim işte.

beyazgozluksefa

Umut fakirin ekmeğiymiş.

Görüş Bildir