Irkçılık Her Yerde: Türk Olduğu İçin Norveç Havayolları Uçağına Alınmadığını İddia Eden Adam

93PAYLAŞIM

Sosyal medyada gündem olan olay, Meksika'da yaşayan Türk vatandaşı Aydemir Taşova'nın paylaşımı ile yankı buldu. İddialara göre Taşova ailesi "Türk oldukları gerekçesi ile" uçağa alınmadılar ve türlü zorluklarla karşılaştılar.

Aydemir Taşova, eşi ve kızı ile birlikte yılbaşı tatili için Meksika'dan Türkiye'ye dönmeye çalışıyordu. Ancak uçaklarına binmek üzereyken, onların hiç de akıllarına gelmeyen bir tavırla karşılaştılar.

Taşova'nın iddiasına göre, Miami'den binecekleri Norveç Havayolları uçağındaki yetkililer, aileye "Bu uçağa binemezsin çünkü Türksün" dediler.

Aydemir Taşova, yaşadıklarını Facebook hesabı üzerinden detaylı bir şekilde paylaştı.

Ardından Ekşi Sözlük'te yazar olan arkadaşından, bu olayı sosyal medyada da duyurmasını istedi. Bunun üzerine Ekşi Sözlük yazarları, konuyla ilgili görüşlerini dile getirdiler.

1. 

"Olay gerçekse ki gerçek gibi duruyor dünya ülkemize ve insanlarımıza karşı inanılmaz tavır almış durumda. Irkçılığın alasını üzerimize oynamaktalar.

Niye böyle olduk kısmını bilemiyorum, eminim siz de bilmiyorsunuz..."

turiq

2. 

"Olay Türk olduğu için değil Schengen vizesine sahip olmadığı için patlamış . Norwegian'ı yılda 3-4 kez kullanıyorum hiç kötü bir durumla karşılaşmadım, belli ki check-in'deki dallama yüzünden olaylar büyümüş, eminim Norwegian durumu telafi edecektir.

Ayrıca uçakta yemek vermemişler falan böyle bir şey katiyen olamaz. Bilet en ucuz (lowfare) kategoriden alındıysa içine yemekler dahil olmadığı için yemek servisi yapılmamış olabilir."

zenith and quasar

3. 

"Mail olarak internet sitesi üzerinden şikayette bulunduğum durum. Dikkate alacaklarını pek zannetmiyorum ama bu şekilde 50+ şikayet gelirse en azından bir açıklama yaparlar diye düşünüyorum.

Tanım : Rezalet ötesi vaka. Ülkeyi bok götürüyor ancak bu gibi şerefsizce şeyler bizim ülkemizde bile olmuyor. Buna şükretmeliyiz en azından."

denislp

4. 

"Aktarmalı uçuşlarda vizeye ihtiyaç duyulmaz. Giriş çıkış yapamazsın o ülkeye paşa paşa oturur beklersin bir sonraki uçağı. Bu nedenle yani vizen yok diye uçağa alınmamayı şimdiye kadar hiç duymadım bir aktarmalı uçuş için. Burda bir pislik var. 

Hele ki eleman işi sağlama almak için konsoloslukla yazışmalarını bile getirmiş yanında. Ona rağmen hala uçağa alınmadıysa bir ayrımcılık kesinlikle söz konusu. 

Sen Türksün o yüzden almıyorum derken barbar pis Türk mü, yoksa Türkiye AB'ye üye değili mi kast etmişler tam emin olamadım ama. O yüzden ırkçılık değil ayrımcılık diyelim biz buna. Ama eşini çocuğunu alıp da kocayı almadıysa büyük kahpelik. Sonuna kadar gitsin bence eleman. Uygar dünyada çok büyük cezaları var bu discrimination olayının."

my dear deer

5. 

"Ah ulan, keşke benim başıma gelse böyle bir olay. Bir daha çalışmaya ihtiyaç duymadan hayatımın sonuna kadar ve hatta fazladan iki hayata daha yetecek kadar para kazanırdım."

asansorle inisli cikisli bir iliskim var

6. 

"Vatandaşın profiline baktım, gayet kozmopolit biri, Arjantin'de çalışıyor vs. Ancak olayın ırkçılıkla ilgisi yok, maalesef Türk imajı dünyada çok kötüleşti. 20 sene önce baş tacı edildiğimiz Rusya'da bile güvende olmak mümkün değil."

massive inferno

7. 

"30'un üzerinde uçak firmasi ile seyahat ettim. Norwegian Air'i de 6 defa kullandım. Fiyat performans noktasında ilk 5 arasına rahatlıkla sokarım. Dolayısıyla yaşanan münferit bir olay sebebiyle şirkete bakış açınızı değiştirmemenizi tavsiye ediyorum ey suserler."

basbakan

Umuyoruz ki bu iddialarda adı geçen yetkililer en kısa sürede bir açıklama yapar ve Taşova ailesinin mağduriyeti giderilir.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sanane123_321enanas

MIT mezunu 1555000000 patentli ekşiciler yine gelmiş bi bitmediniz

hope

Uçağa alsın yada almasın, Türk düşmanlığı her yerde var. En son Bükreşe gittiğimde pasaportumu kontrol eden memur pasaportumu öyle bir fırlattı ki kafama yemiş gibi oldum. Öyle bir bakıyordu ki yüzüme ne işin var ülkemde der gibi...

emrekarayel

Bu da fake çıktı mk. Fena halde trolleniyoruz.

seelym

Türküm diye beni dışlayacak elin amcuğu? Domaltırım paramla skerim onu orda.

masterdask

Anders Behring Breivik gibi bir caniyi örnek gösterip bizdemi Norveçlileri almasak?

Görüş Bildir