Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hamile Kalmak İçin Bunları Tüketin...

Anasayfa > Cafe

Hamile Kalmak İçin Bunları Tüketin...

Hamile kalmak istiyor ancak biraz zorluk çekiyorsanız seçeceğiniz besinler size yardımcı olabilir.

Muz

Hormonları düzenleyen muz, döllenmeye yardımcı olur. B6 vitamini eksikliğinde düzensiz adet, sağlıksız yumurta ve sperm gelişimi görülebilir. Muz bu konularda destek olur.

Kuşkonmaz

Yapılan araştırmalar folik asidin ovulasyon sorunlarına iyi geldiğini göstermektedir. Hamile kalmaya çalışan kadınlara folik asit önerilmektedir. Kuşkonmaz, folik asit açısından zengin bir sebzedir.

Midye

Araştırmalar B12 eksikliği ile anormal östrojen seviyesi arasında bağ olduğunu göstermektedir. Östrojen seviyesinin normal olmaması döllenmiş yumurtanın tutunmasını engelleyebilir.

Yumurta

Yale Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada kısırlık sorunu yaşayan kadınların %93'ünde D vitamini seviyesinde sorun gözlemlenmiştir. D vitamini hamile kalmak isteyen kadınlar için önemlidir.

Badem

E vitamini eksikliği hem kadın hem de erkeklerde üreme hücrelerini olumsuz etkileyebilir. Ayrıca E vitamin, sperm ve yumurtadaki DNA'yı koruyan antioksidanlar içerir.

C vitamini içeren meyveler

Yapılan bir araştırmada kısırlık sorunu yaşayan erkeklere günde 2 kez 1000 mg C vitamini verilmiş ve sperm sayıları ve kalitesinde yükselme kaydedilmiştir. C vitaminin kadınlarda da hormonları dengelediği bilinmektedir.

Somon

Somondaki selenyum minerali, yumurta ve spermi serbest radikallerden koruyan antioksidanların üretiminde rol oynar. Kromozom sorunlarını önlemede de etkilidir.

Bezelye

Bezelyedeki çinko, kadınlarda östrojen ve progesteron hormonu seviyesini dengeler.

Kaynak: http://www.kadinon.com/yasam/hamile-k...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?