Gülen Partilere Destek Kriterini Açıkladı!

 > 
59PAYLAŞIM

Gülen Partilere Destek Kriterini Açıkladı!

Hizmet Hareketi'nin oy verme dışında siyasi partilerle hiçbir ilgisinin olmadığını ifade eden Gülen, milletin menfaatini koruyan herkesi desteklediklerini ve bütün siyasi partilere eşit mesafede olduklarını söyledi.

Gülen: "Hangi parti olursa olsun, yani bu MHP de olabilir, CHP de olabilir, AK Parti de olabilir, DYP de olabilir, ANAP da olabilir; bu iki parti bugün yok gibi."

Gülen, siyasi partilere verilecek "destek" kriterlerini de açıkladı. Hukuk, demokrasi ve millet adına faydalı olanlarla aynı karede görünebileceklerini anlattı.

"Bunların isabetli işlerini, yerinde işlerini desteklemek insani bir vazife gibi geldi bize hep. Nitekim referandumda ben şimdiye kadar hiçbir zaman demediğim bir şeyi dedim. Bu demokratik bir açılımdır. Demokratik bir referandumdur. Bu mevzuda herkes 'evet' demeli. "

Hizmet'in siyasi partilerle ilgisinin oy verme düzeyinde olduğuna dikkat çekti.

Oy vermenin dışında da bizim hiçbir siyasi partiyle alakamız olmadı. Böyle derken belki sempati duyan iki tane insan, kendileri istemişlerdir de iki tane insan girmiştir o partinin içine. Yoksa başka kişiler de yönlendirilebilir. O partinin omurgasını teşkil ederdi bugün. Çok farklı sesler olabilirdi orada. Ama öyle bir arzumuz olmadı.

  • Vatan
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir