Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Görme Engelli 7 Çocuk Kendilerini Nasıl Görüyorlar?

 > -

Görme engelli insanların özellikle de çocukların günlük hayatlarında neler yaşadığına dikkat çekmek isteyen Sidney kökenli fotoğraf sanatçısı Jonathan May, Kenya’daki görme engelli çocukların eğitim aldığı Thika İlkokulu’ndaki öğrencilerle bir proje gerçekleştirdi.

Sanatçının işlerine ve bu proje için kendisine ulaşmak için: Contact

1. Lina, %60 görme oranı

Fotoğrafını çektiği çocukların görme oranlarına göre fotoğraflarını bozarak aslında onların kendilerini nasıl gördüklerini bizlere anlatmayı amaçlayan sanatçının çalışması oldukça vurucu.

2. James, %50 görme oranı

3. Peter, %40 görme oranı

4. Efanse, %20 görme oranı

5. Teresa, %3 görme oranı

6. Mathew, %2 görme oranı

Görme oranları gittikçe düşerken en sonunda görme yetisi tamamen olmayan çocuğa ulaşıyoruz. Onun gözleri her gün bu beyazlığa bakıyor...

7. Rhoda, hiç görmüyor

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
koyu-taraftar-fb

Rabbim sen şifa ver AMİN

adlazimdegil

bir bakarsın görüyorsun sevinirsin sonra uyanırsın..

minarellisoda

bende miyopum uzağı %60 gören çocuk gibi görüyorum

sekerci88

Kimin kimi neyi nasıl gördüğünü nerden biliyorsunuz lan???? Bir de %0 görme engelli biri bembeyaz mı görür simsiyah bir karanlık mı????

ulku-kose

Allah yardımcıları olsun.

Görüş Bildir