Gelenek Bozulmadı: Komünist Başkan Maçoğlu Gelir ve Gider Tablosunu Pankartla Halka Duyurdu

 > -
Abone ol

Tunceli'nin Ovacık Belediyesi'nin Türkiye Komünist Partili Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, eski yıllarda olduğu gibi bu yıl da belediyenin gelir gider tablosunu büyük bir pankartla belediye binasının önüne astı. Göreve gelmeden önce her şeyin şeffaf olacağına dair söz verdiğini hatırlatan Maçoğlu, 2018 yılını karla kapattıklarını söyledi. 

Daha önceki yıllarda da belediyenin önüne gelir gider tablosu paylaşılmıştı👇

'Halk Harcanan Her Kuruşun Hesabını Sorsun' Diye: 'Komünist Başkan' Ovacık'ın Mali Tablosunu Belediye Binasına Astı - onedio.com
'Halk Harcanan Her Kuruşun Hesabını Sorsun' Diye: 'Komünist Başkan' Ovacık'ın Mali Tablosunu Belediye Binasına Astı - onedio.com

DHA'nın haberine göre, her yıl düzenli olarak Ocak ayı içinde belediyenin 1 yıllık gelir gider tablosunu hem belediyeye ait internet sitesinde paylaşan, hem de dev pankarta yazdırarak belediye binasına astıran Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, bu yıl da geleneği bozmadı.

Belediyenin 2018 yılı geliri 3 milyon 547 bin TL

Belediye binasına asılan 2018 yılı gelir gider ve belediyenin kasasında bulunan nakit para tablosuna göre Ovacık Belediyesi'nin 2018 yılında toplam 3 milyon 547 bin TL geliri gözükürken 2018 yılı gideri ise 3 milyon 658 bin TL olarak görünüyor. Belediye binasına asılan pankartta, belediyenin çeşitli kurumlara ve İller Bankası'na ise toplam 642 bin TL borcu olduğu yer alıyor.

Ayrıca tabloya göre belediyenin kasasında 600 bin TL bulunuyor

'Biz şeffaf belediyecilik için söz vermiştik, öyle de yapıyoruz'

Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, her yıl bu uygulamayı halka hesap vermek ve halkın hesapları yakında incelemesi için yaptıklarını söyledi ve şöyle devam etti:

"Ben bu göreve gelmeden önce 'Halka gelir giderimiz, her şey şeffaf olacak, her isteyen belediye hesaplarını incelemeyebilecek' dedim. Biz şeffaf belediyecilik için söz vermiştik, öyle de yapıyoruz. 'Halkçı belediye' anlayışı bunu gerektirir. Bizim gizlimiz saklımız yok. Halk, her türlü gelir gider hesabımızı inceleyerek bulduğu bir yanlışın hesabını sorabilmeli. Bu amaçla belediye geldik. Verilmeyecek hesabımız yok. Türkiye'nin her yerinde gelip hesaplarımızı inceleyebilirler."

'Türkiye'de tek örnek belediye durumundayız'

Belediyenin 2018 yılında kar elde ettiğini söyleyen Maçoğlu, Türkiye'ye örnek bir belediye olduklarını şöyle anlattı:

"Belediyemizin gelir gider tablosunda gelir ile gider arasında 100 bin TL kadar bir  fark var. Gider fazla görünse de belediyemiz 2018 yılında 276 bin TL kar etmiştir. Bizden önceki dönemde İller Bankası ve bazı bankalarda alınan kredi ve borçlar var onların ödemesi 15 yıllık bir sürece yayılmış belediye gider tablosunun fazla çıkması ondan kaynaklı. Biz Ovacık Belediyesi olarak 2018 yılında  276 bin TL kar ettik ve kasamızda şu an nakit olarak da 600 bin TL paramız var. Sanırım bu tablo ile Türkiye'de tek örnek belediye durumundayız."

Maçoğlu'nun, belediyenin gelir gider tablosunu yine halkla paylaşması sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir