Görüş Bildir

Engelli ve Yaşlı Maaşı Yattı mı? Bakandan Maaşlar İçin Kritik Açıklama

Anasayfa > Güncel

Yaşlı ve engelli vatandaşlar maaşlarını ne zaman alacakları konusunda araştırma yapıyorlardı. Ancak son dakika gelişmesi yaşandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aralık ayı yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı. İşte Bakan Derya Yanık'ın yaşlı ve engelli maaşlarıyla ilgili açıklamalarının detayları...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada aralık ayı içerisinde 640 milyon TL tutarında yaşlı aylığı yardımında bulunacaklarını belirterek, ödeme dönemi içerisinde 495 milyon TL de engelli aylığı ödemesi yapacaklarını ifade etti.

Bakan Derya Yanık'ın Açıklamaları

Bakan Derya Yanık'ın Açıklamaları

Yaşlı ve engelli aylıkları kapsamında 1,13 milyar TL'yi aşan bir ödeme yapacaklarını kaydeden Bakan Yanık, 'Aralık ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz. Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

Vatandaş Maaşını Nereden Alacak?

Vatandaş Maaşını Nereden Alacak?

Ödemelerin PTT aracılığıyla yapılacağını anımsatan Bakan Yanık, talep edilmesi halinde aylıkların hanelere teslim edilebileceğini belirtti. Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi.

Engelli ve Yaşlılara Sosyal Yardım Programı Geliştiriliyor

Engelli ve Yaşlılara Sosyal Yardım Programı Geliştiriliyor

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli olarak sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Yanık, 'Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımı ile bağımsız bir şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda engelli ve yaşlılarımızın yanındayız' ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?