Görüş Bildir

Elbet Bir Gün: Eğer Çıkış Yaparsa The Sims 5'te Kesinlikle Olması Gereken 13 Yenilik

Anasayfa > Iq > Gamer

The Sims serisi kendi karakterlerimizi oluşturup hayatlarının başından sonuna kadar şahit olduğumuz harika simülasyon oyunları olarak öne çıkıyor. Seri her yeni halkasında oyuncunun özgürlük alanını genişletirken zaman içerisinde içerik miktarını da artırıyor. Fakat serinin severleri uzun bir süredir The Sims 5 çıkış yapacak mı diye merak ediyor.

Serinin yeni üyesi ne zaman çıkış yapacak bilinmez. Fakat eğer geliştiricinin bu yönde planları varsa The Sims 5'te kesinlikle birtakım yeniliklerin olması gerekiyor.

1. Sim Duygularını Kontrol Edebilme

1. Sim Duygularını Kontrol Edebilme

Simlerimizin durup dururken ani duygu değişikliklerine uğraması oyunu keyifli kılan noktalardan biriydi. Fakat bu durum çok fazla yaşandığında The Sims 4 nispeten yorucu bir hale geliyor. Yeni oyunda buna da müdahale edebilmeliyiz diye düşünüyor, tüm ipleri elimizde tutmak istiyoruz.

2. Gerçek Zamanlı Yaşlanma

2. Gerçek Zamanlı Yaşlanma

The sims oyunlarında simlerimizin yaşlanmasını engelleyebiliyor ve yaşlandıklarında da bazı komutlarla bu durumu geri alabiliyoruz. Fakat gerçek zamanlı bir yaşlanmayla oyunun çok daha gerçekçi hale geleceğini düşünüyoruz.

3. Açık Dünya

3. Açık Dünya

The Sims 3 4.oyuna kıyasla çok daha kapsamlı ve geniş bir yapım olarak öne çıkıyor. Fakat ek paketler geldikçe yavaşlayan oyun açık dünya olmasına rağmen problemlere sebep oluyordu. The Sims 5'in oyuncuları açık dünyaya davet etmesi gerekiyor.

4. Çocuk Yetiştirmek İçin Daha Fazla Zaman

4. Çocuk Yetiştirmek İçin Daha Fazla Zaman

Çocuk yetiştirmek yeterince zor değilmiş gibi bir de çocuk simlerin çabucak büyümesi, her an onlarla ilgilenmek zorunda olmak ve bebekken hareket dahi edememeleri The Sims 4'ün bu konuda sığ kalmasına sebep olmuştu. The Sims 5'te kesinlikle daha fazla zamana ihtiyacımız var.

5. Detaylı Sim Oluşturma Arayüzü

5. Detaylı Sim Oluşturma Arayüzü

The Sims 4'te simimizin boyunu dahi ayarlayamıyorduk. Yeni oyunda karakter tasarımının çok daha kapsamlı olması gerektiği aşikar.

6. Daha Detaylı İlişki Sistemi

6. Daha Detaylı İlişki Sistemi

Yıl olmuş 2021. İlişkilerde asla sınır olmamalı diyor, serinin yeni oyununda çok daha detaylı bir sistem olması gerektiğini düşünüyoruz.

7. Hatıralar

7. Hatıralar

Bizi biz yapan hatıralarımızdır. The Sims'te de karakterlerimizin boş bir çerçeve gibi gözükmesini istemiyor, bir hafıza sistemiyle karakterlerimizin çok daha gerçekçi kalmasını istiyoruz.

8. Daha Hızlı Spor ve Fitness Etkileri

8. Daha Hızlı Spor ve Fitness Etkileri

Oyunda siminiz kilo aldıysa ya da verdiyse vay halinize diyoruz. Spor yapmak ve kilo alıp vermek gibi etkinlikler çok daha hızlı bir şekilde sunulabilirdi.

9. Arabalar

9. Arabalar

The Sims serisinin artık stabil bir şekilde işleyen bir taşıt sistemine ihtiyacı var. The Sims 3'tekinin aksine çok daha serbest olması gereken araçlar yeni bir oyunun olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

10. Burçlar

10. Burçlar

Daha detaylı bir The Sims oyununda burçların da yeri olduğunu düşünüyoruz. İnsan ilişkilerine dahi etki edebilecek olan burçlar oldukça ilginç deneyimler sunabilir.

11. Çok Daha İyi Bir Ev Dekorasyon Sistemi

11. Çok Daha İyi Bir Ev Dekorasyon Sistemi

Oyuncular The Sims 4'ün sunduğu olanaklar ile uzun bir süredir mimari harikalar yaratıyor. Fakat The Sims 5'in çok daha kapsamlı bir dekorasyon sisteminin yanı sıra geniş bir eşya yelpazesi sunması gerekiyor.

12. Dönen Merdivenler

12. Dönen Merdivenler

The Sims'in en üzücü yanlarından birisi hala aradığımız merdiven tasarımlarının oyunda yer almaması belki de...

13. Gerçekçi Zaman Kontrolü

13. Gerçekçi Zaman Kontrolü

Siminiz uyandıktan sonra işe gidene kadar oldukça kısa bir süre kalıyor, 'yemek yesin duş alsın' derken iş saati geliyordu. Sürekli bir koşuşturmaca olan The Sims serisi yeni üyesinde umuyoruz daha gerçekçi bir zaman kontrolü yapmamıza fırsat verir.

İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
31
11
5
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Arzu Dinç

Aslında çok iyi bozuk olmayan pack ve cc ile bazıları mümkün oluyor sadece iyi araştırmak gerekiyor bence evcil hayvanların ruh halinin düzelmesi gerekiyor b... Devamını Gör