Doğallığı Reddedip Yapay Görünümlü Estetik Operasyonları Öven Topluluk: Plastik Pozitif

299PAYLAŞIM

Estetik operasyonlar yaygınlaşıp daha fazla insan estetik yaptırdıkça gözler alışıyor ve insan doğasına uymayan yapay görünüm beğeni kazanmaya başlayabiliyor. Doğal görünüm yerine, plastik ve yapay bir görünümün daha güzel olduğuna inanan bir topluluk var ve sosyal medyada birbirlerini destekliyorlar. İşte plastik pozitifçiler.

Dünyada estetik operasyonlar yaygınlaştıkça, hiç estetik yaptırmamış birine denk gelme olasılığı da düşüyor.

Pek çok insan estetik operasyon geçirdiğinin bilinmesini dahi istemezken, bazı insanlar da özellikle bunun belli olmasını istiyorlar.

İşte doğallığı sevmeyen, insan anatomisine uyumlu olmayanı beğenen ve estetikte hep daha fazlasını isteyen bu insanlar; şimdi plastik pozitif hareketinde birleşiyor.

Plastik pozitif adı üstünde plastik, oyuncak bebek görünümünü destekleyen; insani fiziksel yapıyı ve kusurları reddeden bir topluluk.

Güncel güzellik anlayışına uygun bir bedene sahip olmak için defalarca bıçak altına yatan ve her zaman daha fazlasına açık insanlardan oluşuyor.

Estetik operasyonları son durağı olmayan bir yolculuk olarak görüyorlar.

Büyük dudaklar, büyük göğüsler, büyük popo, ince bel, ifadesiz donmuş bir surat... Bu hepsinin ideal vücut tanımı.

Ne kadar sahte bir görüntü, o kadar iyi sonuç demek.

Ancak uzmanlar böyle düşünmüyor.

Uzmanlara göre insanın estetik algısını doğa belirliyor. Yani doğada olmayan bir şeyi beğenmek, doğal olmayanı tercih etmek bir algı bozukluğu. Estetik operasyonlara bağımlı olanlarda çoğunlukla beden algı bozukluğu söz konusu. Bu kişiler örneğin normal bir insan dudağının 3-4 katı boyutundaki bir dudağı bile ince görebiliyor. Bu sebeple daha fazlasını istiyorlar, çünkü hiçbir zaman ideallerindeki mükemmelliği aynada göremiyorlar.

Estetik operasyonlar öncesi ne yazık ki psikolojik testler uygulanmıyor, bu nedenle kişide beden algı bozukluğu olup olmadığı tespit edilemiyor.

Estetik operasyonlar kolaylaştıkça daha çok akım çıkacak gibi görünüyor. Estetik operasyona karar vermeden önce şikayetleri ve beklentileri uzun süre sorgulayıp öyle karar vermekte fayda var.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adekaj

bu sadece kendinden kacmaktir

tc-serpil-sztutr

yaptıranlarda öz güven eksıklıgı oldugu kesın ancak yapan doktorlar bukadar abartıyı bır ınsana nasıl kabul edıp uyguluyorlar..Hıpokrat yemınlerıne ne oluyor? Para ıcın yaratık yaratmak hıç etik değil..

hattuc

sadece benim mi midem kalkıyor bunları görünce :( böööö

safderunsair

Senin yaşmaını kötü bir şekilde etkileyen bir durum varsa estetik yaptırılabilir bence ama barbie bebek dedigimiz oyuncak gibi amaç dış güzellik uğruna plastik olmaksa siz bilirsiniz ve buna saygı duymalıyız çünkü herkesin fikri farklıdır.

safderunsair

Senin yaşmaını kötü bir şekilde etkileyen bir durum varsa estetik yaptırılabilir bence ama barbie bebek dedigimiz oyuncak gibi amaç dış güzellik uğruna plastik olmaksa siz bilirsiniz ve buna saygı duymalıyız çünkü herkesin fikri farklıdır.

Görüş Bildir