Dibe Vurdukları, En Çaresiz Kaldıkları Anlarını Anlatarak Gözlerinizden Yaşlar Süzülmesine Neden Olacak İnsanlar

7.7bPAYLAŞIM

Çaresizlik belki de bazen ölümden beter olabiliyor...

Twitter'dan "Metin Cihan" takipçilerine en çaresiz kaldıkları anları sordu.

1. Kaybedenler kulübünün üyeleri ise içimizi acıtan cevaplar verdi;

@Calikusu___

2. 

@hilkatgaribesie

3. 

@Birkan256

4. 

@muazzezarisoy

5. 

@qfwqf80

6. 

@pichamsi61

7. 

@uyuyankoa

8. 

@eternalsoulll

9. 

@TuacKadir

10. 

@smyyekmen

11. 

@dumduzbirisi

12. 

@cheersducky

13. Ben de bu konuya örnek bir anımı paylaşayım sizlerle. 2017 yılında üniversiteden mezun olduğumda birçok iş görüşmesine gittim. Kimse işe almamıştı kasiyer olarak bile... Neyse, ben de son çare olarak oturduğumuz ilçenin belediyesinin kariyer merkezine iş görüşmesi yapacakmışım gibi hazırlanıp gittim.

Görüşmeleri yapan insanlardan birinin masasına oturdum. Öz geçmişimi alıp bilgisayardan bana göre iş var mı diye baktı ve bana göre iş olmadığını söyledi. Ben de "başka uygun iş var mı peki?" diye sordum ve hayatım boyunca unutamayacağım bir cevap aldım. Bana evlere temizlik işini önerdi. Kadının karşısında ağlamamak için kendimi zor tuttum ve verdiğim öz geçmişi alıp yırttım. "En son çare olarak tabii ki de temizlik işçisi olurum dedim fakat üniversiteden yeni mezun olmuş birine bunu söylemeniz çok ağır" dedim ve çıktım. Belediyenin önünde bir daha asla iş bulamayacağımı, bir baltaya sap olmayacağımı düşünerek saatlerce ağladım ve ne yapacağıma dair en ufak fikrim yoktu. O günü asla unutamam! 

Sizin böyle var mı çaresiz kaldığınız anlar? Yorumlarda toplaşalım!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
morgtakiuranus

Arklar ben sigara içmiyorum benim yerime siz yakın.

tuba-yildirim6

okurken hangi birine... hangi birinize yanacağımı şaşırdım.. uzun zamandır ağlamıyordum galiba iyi geldi biraz bol bol ağlamak.. hepiniz... şahane... hayran olunası.. muhteşem güçlü insanlarsınız.. yorumlarda ve postta yazan her bir kahramanı öpüyorum kalplerinden.. sizi seviyorum..

berrnaben

#12 sanırım hepimize bir şeyler anımsattı. 6.sınıf. Erken geliştim. Göğüslerim yeni yeni çıkıyor. Biraz da iri yapılıyım. Sınıfın belki de okulun en uzunuyum. Yarmagül diye dalga geçerlerdi hep. Ya boz ayı derlerdi, ya şişko.. Bi gün oturdum ağlıyorum sınıfta. Millet tenefüste. Top oynuyorlar. Nöbetçi öğretmen geldi "kızım noldu" diye. "Öğretmenim" dedim, "top oynuyorlar ama beni almıyorlar topu da yersin diye" dedim. " E kızım az ye sende, şu haline bak" dedi. hırs yapıp zayıflamadım, aksine tamamen yeme bozukluğu oldu. Stres anında kendimi hala yemeğe veriyorum.

kalemine

insan kendininkini dert sanıyor bazen. keşke sihirli değneğim olsa hepsinin hayatına dokunabilsem diyor :(

psipsi

Anadolu çomarı arabeski sever, tabi.

Görüş Bildir