Görüş Bildir
Haberler
Dakar Rallisi'nde Yarışacak Sporcular Arjantin'e Gitti

Dakar Rallisi'nde Yarışacak Sporcular Arjantin'e Gitti

Batuhan
29.12.2014 - 12:06

Organizasyonda yarışacak Türk sporcular Arjantin'e gitti. Arjantin başkenti Buenos Aires'te 3 Ocak'ta başlayacak ralli, 17 Ocak'ta aynı yerde son bulacak.

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te 3 Ocak Cumartesi günü başlayacak 2015 Dakar Rallisi'nde Türkiye'yi temsil edecek sporcular Arjantin'e gitti.

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF) desteklediği TMF Dakar Takımı'nda yer alan Türkiye şampiyonları Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir ile Castrol KTM Dakar Takımı'nın pilotları Selçuk Bektaş ile Koray Özkaplan, başkent Buenos Aires'e hareket etti.

Milli sporcular Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir, Dakar Rallisi gibi büyük bir organizasyonda Türkiye'yi temsil etmekten dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Arjantin, Şili ve Bolivya topraklarında 9 bin kilometreden oluşan Dakar Rallisi, 17 Ocak Cumartesi günü Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te son bulacak.

Dakar Rallisi'ne 164 motosiklet, 138 otomobil, 64 kamyon ve 48 quads kategorilerinde 414 araç katılacak. Rallide milli sporcular Şakir Şenkalaycı 156, Serkan Özdemir 165 numarayı kullanırken, Selçuk Bektaş 131 ve Koray Özkaplan ise 166 numara ile yarışacak.

Güney Amerika kıtası, 13 gün sürecek dünyanın en zorlu yarışı 37. Dakar Rallisi'ne, tarihinde yedinci kez ev sahipliği yapacak. Yarışçılar, Buenos Aires'te başlayacak rallide toplam 9 bin kilometreden fazla mesafeyi üç ülkede çöl, toprak yol ve zorlu nehir yatağı ve 4 bin kilometrede dağ geçitlerini aşarak tekrar Buenos Aires'te bitiş noktasına ulaşmaya çalışacak.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/motor-sporlar...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın