Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız Birbirinden Şaşırtıcı ve Öğretici 21 Bilgi

37PAYLAŞIM

Yeni bilgiler öğrenmeye hazır olun...

Kaynak: https://www.boredpanda.com/interesting-u...

1. 11 Eylül terör saldırısında Roselle isimli bir köpek binanın içinde bulunan kör sahibi de dahil olmak üzere 78 kat boyunca insanlara yardım etmiştir.

2. 1979 yılına kadar eşcinsellik İsveç'te hastalık olarak kabul ediliyordu. İnsanlar protesto etmek için işe gitmeyerek o gün gey gibi hissettiklerini söylemişlerdir.

3. Mark Hamill, ağır hastalığı olan bir çocuğu hastanede ziyaret etmiştir ve her sorusuna Luke Skywalker olarak cevap vermiştir. Çocuğun hafızası oldukça kötü durumdadır ve bir soruyu 3 kere sormasına rağmen Mark Hamill hepsine aynı şekilde cevap vermiştir.

4. Billy Joel konserlerinde en ön sıraların biletlerini satmıyor. Satmak yerine konserin arka taraflarından bilet alan gerçek hayranlarına hediye ediyor.

5. İsveç'te kan bağışlayan kişi, bağışladığı kan sayesinde bir hayat kurtarıldığında telefonuna mesaj gönderilerek bilgilendirilir.

6. Amerika Birleşik Devletlerinin 3. başkanı olan Thomas Jefferson anayasanın modern neslin istek ve dilekleri doğrultusunda her 19 yılda bir yenilenmesi gerektiğini düşünüyordu.

7. Lihtenştayn son katıldığı savaşta 80 asker gönderdi, 81 kişi döndü. Lihtenştaynlıların arkadaş edindikleri İtalyan asker o kadar etkilenmiş ki Lihtenştayn'da yaşamak için onlarla birlikte dönmüş.

8. Narsistler ve psikopatların maske takmama eğilimleri daha fazladır.

9. Amerikanın iç savaş süresinden daha uzun süre boyunca siyahi bir başkanı oldu.

10. Başkan Jimmy Carter Japonya'daki konuşmasında çok kötü bir şaka yaptığı halde bütün seyirciler o kadar çok kahkaha atmış ki daha sonra başkan bunun nasıl mümkün olduğunu sorduğunda tercümanı seyircilere başkan bir şaka yaptı hepiniz gülmelisiniz dediğini itiraf etmiş.

11. Japon Piala şirketi sigara içen çalışanlarının sürekli sigara molasına çıkması üzerine, sigara içmeyen çalışanlarına molaya çıkmadıkları için 6 gün ek izin verdi.

12. Robert Pattinson kendisini sürekli rahatsız eden bir hayranını bir gün yemeğe çıkarmış ve bütün gün hayatından şikayet etmiş. Sonrasında ise insanları iki dakika içinde sıkabildiğini söylemiş.

13. Michelle Obama ve George W. Bush katıldıkları çoğu etkinlikte koltukları yan yana seçiyorlar, şeker veya benzeri atıştırmalıkları paylaşıyorlar.

14. Britanya dünyadaki 63 ülkenin bağımsızlık gününü kutlamasına sebep olmuştur.

15. Amerika'da çalışan hademelerin yaklaşık 5.000'i doktoraya sahip.

16. Siyahilere uygulanan şiddet dolayısı ile düzenlenen 'Black Lives Matter' protestolarının yüzde 93'ü barışçıl ve sorunsuz protestolardı.

17. Marvel çizgi romanındaki Deadpool organları hızlı bir biçimde büyüdüğü için onları sürekli bağışlamakta.

18. Hitler halkın desteğini kazanmak için ''Lügenpresse'' yani ''Yalan söyleyen basın'' kavramını ortaya çıkarmıştır. Aleyhinde haber yapan ve Nazi partisini desteklemeyen medya şirketleri için kullanmıştır.

19. Kung-Fu Panda filmi, Çin ulusunu batılıların kendi kültürlerini nasıl onlardan daha iyi anlattığıyla ilgili düşündürmüştür.

20. Roald Dahl'ın ölmeden önceki son sözleri "Ölümden korkmuyorum sadece sizi çok özleyecek olmam üzüyor.'' Acı verici morfin enjeksiyonundan sonraki gerçek son sözü ise ''Oh kahretsin!'' olmuştur.

21. 2019'daki bir araştırmaya göre köpek sahiplerinin %44'ü duygusal destek için sorunlarını arkadaşlarına değil de köpekleriyle paylaşmayı tercih ediyorlar.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Öğrendikten Sonra Ufkunuzu Onlarca Katına Çıkaracak Birbirinden İlginç 17 Bilgi - onedio.com
Öğrendikten Sonra Ufkunuzu Onlarca Katına Çıkaracak Birbirinden İlginç 17 Bilgi - onedio.com
Doğamızın Gücünü ve Eşsizliğini Kanıtlar Derecede Birbirinden İlginç 19 Fotoğraf - onedio.com
Doğamızın Gücünü ve Eşsizliğini Kanıtlar Derecede Birbirinden İlginç 19 Fotoğraf - onedio.com
Merak Edilen Durumlar İçin "Böyle Yaptığınızda Ne Olur?" Sorusuna Cevap Veren Şaşırtıcı 23 Fotoğraf - onedio.com
Merak Edilen Durumlar İçin "Böyle Yaptığınızda Ne Olur?" Sorusuna Cevap Veren Şaşırtıcı 23 Fotoğraf - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Japon Piala şirketi sigara içen çalışanlarının sürekli sigara molasına çıkması üzerine, sigara içmeyen çalışanlarına molaya çıkmadıkları için 6 gün ek izin verdi. İşte gerçek çözümler... Aynısını iş yapanlara ve yapmayanlara da uygulasalar keşke...

erlik

Amk gene yapmayanlara yarar. Adamlar profesyonel yatıcı.

destina_butterfly

ROBERT PATTİNSON VE DEATHPOOL DA ÇOK ŞAŞIRDIM

criglernajjar

#11 numara çok güzel bir uygulama olmuş. Madem sigara içenler zevkinden içiyor, içmeyenlerin ekstra izin yapması adaletli olmuş.

nrettnbayar1

#17 'deki bilgi ne kadar saçma..

soyledim-gitti

Kan bağışından bir kaç gün sonra Kızılay da SMS atıyor.

Görüş Bildir