CHP'li Tezcan: 'PKK'nın Hedefi Kılıçdaroğlu'nu İmha Etmekti'

 > -
Abone ol

Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Artvin'deki silahlı saldırıyla ilgili konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Terör örgütü PKK'nın Kılıçdaroğlu'nu neden hedef seçtiğini anlattı, "Hedefleri Kılıçdaroğlu'nu imha etmekti" dedi.

CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne oluyor?" programına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Kılıçdaroğlu'nun neden hedef seçildiğini açıkladı.

PKK'nın "Hedefimiz Kılıçdaroğlu değil askerlerdi" açıklamasını yalanlayan Tezcan, roketatarla doğrudan Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu aracın hedef alındığını anlattı.

CHP Konvoyuna Saldırıyı PKK Üstlendi: 'Hedef Kılıçdaroğlu Değildi' - onedio.com
CHP Konvoyuna Saldırıyı PKK Üstlendi: 'Hedef Kılıçdaroğlu Değildi' - onedio.com

PKK'nın Kılıçdaroğlu'nu "imha etmek" amacıyla bu saldırıyı düzenlediğini aktaran Tezcan şunları söyledi:

"PKK terör örgütü açıklama yapmış 'hedefimiz askerlerdi, Kılıçdaroğlu değildi' diye. Askerleri hedeflemek bile kabul edilebilir bir şey değil ama bu kesinlikle doğru bir ifade değil. Gelmeden önce Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ile konuştum, çatışmanın tam ortasındaydı. Çok net bir şey söyledi. Orada roketatarla doğrudan doğruya bizim bulunduğumuz aracı hedef aldılar. Oraya atacaklardı. Hedef Kemal Kılçdaroğlu'nu imha etmekti. Korumadaki güvenlik güçleri can siperane mücadele ettiler ve onların püskürtmesiyle korumasıyla hedefine ulaşamadı. Vursa ne olacaktı? İmha etse hedef şuydu; Türkiye ciddi bir çatışma ortasına gelecekti. Uzlaşma dili ve kültürü yara alacaktı. Toplumsal çatışmayı planlıyorlardı."

Saldırıda 1 asker şehit olmuş, 2 asker de yaralanmıştı

Perşembe günü Artvin'in Şavşat ilçesinde Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun geçişi sırasında yapılan silahlı saldırıda öncü askeri araçtaki Jandarma Er Fatih Çaybaşı şehit olmuş 2 astsubay da yaralanmıştı.

Terör örgütü, bugün saldırıyı üstlenmiş ve saldırıdaki hedeflerinin Kılıçdaroğlu değil güvenlik güçleri olduğunu iddia etmişti.

CNN Türk

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir