Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar İnsan Sarrafısın?

 > 
23bPAYLAŞIM

Yalan, zeki insanlar tarafından kullanılırsa eğer, dünyanın en tehlikeli silahı olur. İnsanların çoğu yalan söyler, bunu değiştirmek kolay değil. Ancak yalanları anlamanın belli başlı yolları var bakalım sen bu metotları ne kadar iyi biliyorsun!

1. İlk sorumuz kolay! Yalan söyleyecek biri "Cuma akşamı saat 8'de neredeydin?" sorusunu nasıl yanıtlar?

Cuma akşamı saat 8'de nerede miydim? Evdeydim.
Evdeydim.

2. Hangi gülümseme sahte?

3. Bir insanın yalan söylediği hangisinden daha iyi anlaşılır?

Davranışlarının değişmesinden
Seçtiği kelimelerden

4. "Yalan söyleyen insan seninle konuşurken direkt göz teması kurar."

5. Pekii sahte gülümsemeyi nasıl anlarsın?

Göz çevresindeki kaslar hareket etmez
Yanaktaki kaslar hareket etmez
Çenedeki kaslar hareket etmez

6. Bu yedi duygudan hangileri tüm kültürlerde aynı yüz ifadelerine sahiptir? Korku, Üzüntü, Nefret, Mutluluk, Küçümseme, Şaşkınlık, Öfke

7. "Yalan söyleyen insan, doğru söyleyene göre daha az göz kırpar."

8. Bu adamın yüzüne bakınca ne görüyorsun?

9. "Yalan söyleyen insan olayları kronolojik sıraya göre anlatır."

10. Son soru! Bu kadının ruh hali ne ola ki?

Sana yalan söylediler :(

Sana yalan söylediler, sana yalan söylediler, kaderden bahsetmediler... Sen yalanlar konusunda çok tecrübesizsin. Herkesin iyi niyetli olduğunu ve insanların kolay kolay yalan söylemediklerini düşünüyorsun. Yanlış yapıyorsun, biraz aç gözlerini!

Sen tam bir insan sarrafısın!

Senin bir insanı  tanımak için sadece 90 saniyeye ihtiyacın var! Daha sonra o insanın zeki mi aptal mı, iyi mi kötü mü, yalancı mı dürüst mü olduğunu anlayabiliyorsun! Sana yalan söylemeye cesaret edecek insan daha anasının karnından doğmadı!

Sen tam bir yalan dedektörüsün!

Sen adeta bir "Yalan Makinesi"sin! Kimin ne zaman yalan söylediğini çok iyi biliyorsun. Sen dünyanın en dikkatli insanlarından birisin ve "yalan" hakkındaki her şeyi biliyorsun. Kısacası tam bir dedektörsün sen! Bu yüzden etrafındaki hiç kimse sana yalan söylemeyi aklından bile geçiremiyor!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasan-yilmaz27

Sen tam bir yalan dedektörüsün! Sen adeta bir "Yalan Makinesi"sin! Kimin ne zaman yalan söylediğini çok iyi biliyorsun. Sen dünyanın en dikkatli insanlarından birisin ve "yalan" hakkındaki her şeyi biliyorsun. Kısacası tam bir dedektörsün sen! Bu yüzden etrafındaki hiç kimse sana yalan söylemeyi aklından bile geçiremiyor!

senelsevval

Sen tam bir insan sarrafısın!

drinkee

Sen tam bir insan sarrafısın! Senin bir insanı tanımak için sadece 90 saniyeye ihtiyacın var! Daha sonra o insanın zeki mi aptal mı, iyi mi kötü mü, yalancı mı dürüst mü olduğunu anlayabiliyorsun! Sana yalan söylemeye cesaret edecek insan daha anasının karnından doğmadı!

nomad93

Ozurlu gibi iyi sonuclari yorum yazmak ayri bir psikolojik rahatsizlik

vindemiatrix

sonuç insan sarraffı çıkınca teste artistik bi "tabe lan ;)" bakışı attım teşekkürler onedio

Görüş Bildir