BDSM Fetişlerinin Popüler Fantezisi: Yarı Çıplak Bir Şekilde İple Bağlanarak Haz Alma Sanatı Shibari

25PAYLAŞIM

Denerim ben bunu diyenleri bir görelim?

Cinsel hayatla ilgili rızaya bağlı güç ve baskı kültürünü yani BDSM'i daha önce duymuş olmanız muhtemel. Hani o deri kıyafetlerin, kırbaçların konuştuğu ortamlardan bahsediyoruz...

Bu kültürün içinde son dönem en popüler olan yöntemlerden biri de shibari yani bağlama sanatı. Her ne kadar günümüzde yeni popüler olsa da eski bir Japon bağlama sanatı aslında Shibari.

BDSM kültürünün içinde bulunan "bondage" zaten bağlama yöntemini kapsıyor. Peki neden dümdüz bir bağlamanın dışında insanlar shibari'ye yöneldi? Hemen anlatalım...

Shibari düğümleri vücut üzerindeki basınç noktalarına uygulandığı takdirde kişide uyarıcı bir etki yaratıyor. Aynı zamanda shiatsu denilen rahatlatıcı Japon masajının etkisinin görüldüğü de iddia ediliyor.

Pamuk iplerle başlanan shibari, ileri seviyede jüt iplerle devam ediyor. İplerin kullanılacağı bölgeye göre de kalınlık ebatları değişiyor.

Bağlanma şekilleri de bağlanılacak yer de kişinin taleplerine göre değişiyor. Örneğin bağlı bir şekilde tavandan sallanabilir ya da aynı şekilde yerde durabilirsiniz.

Fakat bu iş öyle evde hiç bilmeden kendi kendinize denemekle olmuyor. Kesinlikle profesyonel birileri ya sizi bağlamalı ya da siz onlardan ders almalısınız.

Shibari illa ki cinsellikle birlikte yaşanmıyor. Kişilerin kendi acziyetlerini ve itaatlerini tecrübe etmesi gibi hissettirdiği çok fazla duygu var.

Eğer işin içinde cinsellik olacaksa mutlaka ama mutlaka karşılıklı rıza ve taraflar arasında müzakere gerektiği üstüne basıla basıla söyleniyor. Amaç zaten çift taraflı, farklı bir tecrübe yaşamak.

Siz yabancı olabilirsiniz ama Türkiye'de BDSM ve shibari katılımcıları çok fazla. Yine de insan düşünürken bir irkilmiyor değil. Ne diyorsunuz bu işe?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
faruk-sutuseven

ha sevişecek birini bulduk fantezisi kaldı...

favilla

Sucuk gibi her yandan sıkmışlar kadını çok korkunç 😱 Kaç anam kaç etimizi sokakta bulmadık istemem kalsın 😅

oneydiyo

Ya düğüm olur da açamazsak, eleman öyle kalırsa n'olcak? İpi yakarken elemanı yakıyomuşuz falan? Gazeteye BDSM yapıyoduk ta diyemeyiz, şakaydı kaka oldu falan deriz. :D

chuck-berry

Kesin ip var...asfdsgf :D

heineken

Bugün pek komiksin Eşref.

Gizli Kullanıcı

İroniye bak, en elit muhitlerde milyonlarca dolarlık servetlerin içinde boşluklarını doldurmak isteyenlerle 20 liralık bonzla Gültepe Ulu sokakta müdavimler aynı kafaları yaşıyor. Vallahi Gültepeyi anlayabiliyorum ama diğerinde zorlanıyorum.

Görüş Bildir