Ayşegül Terzi: 'O Adam Dışarıda, Ben Hapisteyim'

 > 
806PAYLAŞIM

İstanbul'da bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu, 9 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye edildi.  "Vicdanlara tekme" olarak değerlendirilen karara tepkiler sürüyor. Duruşma ardından gözyaşlarına boğulan Ayşegül Terzi  "Evden çıkamıyorum. Çıkarsam da babamla çıkıyorum. Kendimi hapse atılmış hissediyorum. O adamsa sokakta. Akli dengesinin bozuk olduğuna inanmıyorum! Bozuksa yeri hastane. Aklı yerindeyse de yeri hapishane. Tüm kadınlara sesleniyorum: Çok korkun! Çünkü bir otobüs dolusu insanın önünde beni öldürmeye kalkan saldırgan aramızda. O tekmeyi siz de yiyebilirsiniz." açıklamalarında bulundu...

Tekmeyi attıktan sonra "Neden ölmedi bu be!" dedi.

Posta'dan Işıl Cinmen'e konuşan Ayşegül Terzi sözlerine şöyle devam ediyor.

"Bu olay öncesi güçlü bir kızdım. Şimdi kendimi güçsüz ve silik hissediyorum. O tekmeyi öldürmek üzere boynuma attı. Sonra "Neden ölmedi bu be!" dedi. Şehir değiştireceğim. O dışarıda olduğu sürece ben bu şehirde huzur bulamam. Başbakan, o adamın bana vurmasını onaylamadığını ‘Mırıldansaydı’ diyerek dile getirdi. Mırıldanarak bana ne demesi gerekiyordu? Mırıldanmak da şiddettir."

Ayşegül Terzi'ye Tekme Atan Saldırgan Hakkında Tekrar Yakalama Kararı - onedio.com
Ayşegül Terzi'ye Tekme Atan Saldırgan Hakkında Tekrar Yakalama Kararı - onedio.com

Sosyal medyadan en acı mesajın ise bir kadından geldiğini söylüyor Terzi...

Mesajı ise şöyle aktarıyor ve soruyor: 

"Sosyal medyadan en acı mesaj maalesef bir kadından geldi: ‘Keşke sana o otobüste tecavüz etseydi.’ Neden bir kadın, bir kadın için böyle bir şey diler?"

Sırf Şort Giydiği İçin Otobüste Tekmelenen Ayşegül Terzi İçin Sosyal Medya Ayağa Kalktı! - onedio.com
Sırf Şort Giydiği İçin Otobüste Tekmelenen Ayşegül Terzi İçin Sosyal Medya Ayağa Kalktı! - onedio.com

Konuşmazsak bu ülke kadınlar için cehennem olacak

Terzi son olarak tüm kadınlara seslenerek, "Bugüne kadar sustuk ve onlara cesaret verdik. Artık konuşun lütfen. Yoksa bu ülke kadınlar için cehennem olacak. Saldırgan, Müslümanlığı kullanarak savunma yaptı. Ben de Müslüman’ım… Dinimizi böyle işlere alet etmek olmaz." diyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir