Aşırı Zor Test: Üç Boyutlu Düşünebilme IQ'un Kaç?

9.3bPAYLAŞIM

Üç boyutlu düşünme zekası kolay kolay herkeste bulunmayan ve sonradan geliştirilmesi oldukça zor olan bir zeka türüdür! İşte biz bugün sana üç boyutlu düşünme IQ'nu söyleyeceğiz! Hadi hemen teste başla!

1. Hadi başlayalım! Soru işaretli yere sence bunlardan hangisi gelmeli?

2. Yine soru işaretli yerleri arıyoruz, sence hangi seçenek doğru?

3. Bu şekli katladığın zaman bunlardan hangisini elde edersin?

4. Bunu katladığında bir küp olacağı ortada, ama acaba hangi küp?

5. Peki ya bu şekilleri birleştirdiğin zaman bu görüntülerden hangisini elde edebilirsin?

6. Son olarak: Bu şeriti çizgili yerlerden katladığın zaman elde edeceğin şekil sence bunlardan hangisi?

Uzaysal deha: 200!

Sen gerçekten üç boyutlu düşünme konusunda dehalık seviyesine ulaşmış durumdasın. Gördüğün her üç boyutlu cismi en ince ayrıntısına kadar anlamayı bırak, iki boyutlu cisimleri kendi beyninde üç boyutlu hale getirebilir, daha da iyisi sana sadece anlatılan bir üç boyutlu cismi tüm ayrıntılarıyla beyninde canlandırabilirsin! Bu herkesin sahip olamayacağı ve hatta sonradan kolay kolay geliştirilemeyecek bir zeka! Bizce kendini çok da hafife almamalısın güzel dostumuz! Çünkü sen gerçekten eşsiz bir yeteneğe sahipsin!

Geliştirilebilir zeka: 168!

Üç  boyutlu düşünme konusunda bir deha olduğun söylenemez, fakat bu demek değil ki iyi değilsin! Birçok insana göre oldukça iyi durumdasın hatta! Üç boyutlu düşünme zekası gerçekten çok zor bulunan ve sonradan geliştirilmesi oldukça zor olan bir zeka türüdür. Ama sende bu zeka türünün temelleri zaten olduğu için kendini geliştirmek konusunda hiç de zorlanacağını düşünmüyoruz biz! Şimdiden başarılar güzel dostumuz!

Ortalama zeka: 114!

Sen ortalama her insanın sahip olabileceği kadar üç boyutlu düşünme zekasına sahipsin güzel dostumuz! Yani her insan gibi sen de gördüğün üç boyutlu cisimleri ayrıntılarıyla birlikte algılayabiliyor; fakat görmediğin ama sadece sana anlatılan cisimleri beyninde canlandırırken biraz sıkıntı yaşıyorsun. Olabilir, bu çok normal bir durum. Sonuçta bu zeka türü oldukça az insanda bulunan ve geliştirmesi oldukça zor olan bir tür!

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysenur-manavci

Bu kadar deha bir aradaysak burada ne halt ediyoruz ?

hasaneryilmaz

millet hep 200 ama hiç icat yok nedense

conan-boomer

200 üstü çıkan var mı?

arda-onal

Uzaysal deha: Uzaysal deha 200! herkese aynı çıkmış hepimiz uzaylıyız kandırıldık dünyada deyil mars ta yaşıyoz hadi iyi akşamlaaaar !200!

bcb54

Uzaysal zeka dedi de bilmediğimiz bir şey söylemedi.

Görüş Bildir