Apple SIM Nedir, Ne İşe Yarıyor?

 > -

Apple Sım Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Apple Sım Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Apple'ın yeni iPad ve Mac'lerinin gölgesinde kalan, kimsenin fark etmediği yeniliği: Apple SIM!

ABD'de sadece Verizon'da yok

Apple 'ın dünkü etkinliğinde herkesin odak noktasında yeni iPad'ler ve yeni iMac vardı. Ancak firma, sessizce bir başka tanıtım daha yaptı ve " Apple SIM" ile bir çeşit mobil sağlayıcıya dönüştüğünü duyurdu.

Firma, henüz abone olabileceğiniz bir 4G ağı sunmuyor, ancak herhangi bir ağda çalışabilecek, yeniden programlanabilir yeni bir SIM türünü kullanmaya başlamış durumda. Bu sayede kullanıcılar, SIM kartını cihazın içinden çıkartmaya gerek kalmadan taşıyıcılar arasında geçiş yapabilecekler (en azından teoride).

Ancak şu an itibariyle işler o kadar da tıkırında değil. Yeni SIM'ler AT&T, T-mobile ve Sprint gibi ABD merkezli sağlayıcıları destekliyor ancak Verizon'un adı listede yok. ABD'nin dışında desteklenen tek ağ ise İngiltere'nin EE ağı.

Apple'ın yeni SIM kartının geniş anlamda desteklenmesi için elbette yukarıdaki sağlayıcı listesinin genişlemesi, bunun yanında teknolojinin diğer cihazlarda kullanılması gerekiyor. Mobil sağlayıcıların Apple'ın planlarına müdahale etmek isteyecekleri de bir gerçek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAppleİngilteremobile
Görüş Bildir