Alman Dergisi'nden Bomba Baransu İddiası

177PAYLAŞIM

Alman Dergisi'nden Bomba Baransu İddiası

Alman Dergisi'nden Bomba Baransu İddiası

İddia Der Spiegel 'den geldi. İddiaya göre Baransu'nun koruma ları bilgisayarına belge yüklerken yakalandı.

"Erdoğan ve Hainler" başlıklı Daniel Steinvorth imzalı haberde, 30 Mart'ın hükümet için sonun başlangıcı olabileceğine değinilirken, yapılan protestolar hatırlatılarak Başbakan Erdoğan’ın kendisini hiç bu kadar baskı altında hissetmediğine yer verildi.

Mehmet Baransu’nun ofisine yerleştirilen gizli kameranın uzun zaman sonra açığa çıktığına değinilen haberde Baransu’nun ofisinde kendisini korumakla görevli iki devlet memurunun bilgisayarına aleyhinde kullanılacak bilgiler yüklemek isterken fark edildiği ve müdahale edildiği de belirtildi.

Habere göre Baransu, özel yaşamıyla ilgili bilgi, belge notlar vb. filmleri Youtube'a yüklemeyi planlayan bu iki kişiyi İstanbul Valiliğine şikayet etti ve yeni güvenlik koruma talebinde bulundu. Ancak bu talebi kabul edilmedi.

Hükümet çevreleri için son zamanlarda Baransu'nun, "Türkiye’nin en çok nefret duyulan gazetecisi" olduğu yorumu yapılan haberin devamında, Başbakan tarafından isim verilerek miting meydanlarında "hain" ilan edildiği ve "vatana ihanet" ten hakkında soruşturma açıldığı vurgulanıyor.

Haberde, Erdoğan’ın bir bölümünü kabul ettiği ses kayıtlarının ise hükümete ağır darbe vurduğu aktarılıyor.

Samanyoluhaber

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir